Головна » Файли » Мої файли

14 ГРУДНЯ - ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АЕС
14.12.2015, 17:19

14 грудня вибрано для вшанування ліквідаторів не випадково. Саме в цей день в 1986 році Державний комітет ухвалив в експлуатацію комплекс захисних споруд («саркофаг») на Чорнобильській АЕС. Незважаючи на те, що офіційно День ліквідаторів був введений тільки в 2006 році, відзначається він на Україні з 1986 року, коли учасники ліквідації аварії на АЕС зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу.
Об'єкт з офіційною назвою "укриття" був побудований за 7 місяців після трагічної катастрофи зусиллями десятків тисяч людей з усіх куточків колишнього СРСР. У нього було укладено близько 400 тис. кубометрів бетону, змонтовано 7 тис. тонн металоконструкцій.
Цифри говорять самі за себе. В результаті аварії на ЧАЕС забруднено понад 53 500 квадратних кілометрів української території. На території 2598 квадратних кілометрів не живуть люди - їх примусово відселили. З місць постійного проживання було евакуйовано і переселено 162 000 осіб. В Україні налічується 2 600 000 постраждалих, 255 тисяч ліквідаторів, 106 тисяч інвалідів. 
Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом.
Події понад 20-річної давності ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Ця катастрофа є болем для всієї України. 14 грудня ми вшановуємо пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха.
Величний подвиг здійснили всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної станції. Від усього серця висловлюємо щирі слова подяки та шани всім ліквідаторам за їх мужність, героїзм та самовіддачу!

Матеріал підготувала Просяник Н.С.  

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 60 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0