Головна » Файли » Мої файли

20 БЕРЕЗНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З АЛЕРГІЄЮ
17.03.2016, 16:12

 

Алергія – підвищена чутливість організму до якого-небуть алергену – речовини, що викликає алергію. Алергени поділяються на екзоалергени та ендоалергени. Вони здебільшого мають білкову природу. Алергія може початися раптово. Ніхто не застрахований від цієї недуги. За статистикою у кожного третього у весняно-літній сезон асоціюється з пилком квітучої амброзії або берези, тополиним пухом та іншими неприємними речами, які підпадають під визначення "алерген".

Постійний нежить, сльозотеча, слабість і сонливість – ось далеко не повний перелік симптомів алергії. Для декого небезпека чатує прямо в квартирі. Пил, пір’я подушок, шерсть тварин, кліщі можуть легко перетворити домашній затишок на джерело тяжких алергічних захворювань: хронічний бронхіт, поліпи, бронхіальна астма. На виникнення алергії впливає низка чинників: спадковість, спосіб життя, контакт з бактеріями та вірусами у ранньому віці, забрудненя довкілля, зміна харчування, раннє штучне вигодовування.

Дослідженнями доведено, що в 93% випадків харчову алергію викликають 8 продуктів: молоко, яйця, риба, арахіс, соя, пшениця, лісовий горіх, ракоподібні. Риба і морепродукти відносяться до найпоширеніших харчових алергенів. При цьому морська риба більш алергічна ніж річкова. До морепродуктів, що мають виразні алергізуючі властивості належать ракоподібні (криветки, краби, раки, омари, лобстери) та молюски (мідії, устриці, кальмари та восьминоги). Алергія на м’ясо тварин зустрічається рідко. Серед бобів особливо небезпечний арахіс. Кунжут, мак, насіння соняшника також можуть бути причиною розвитку тяжких алергічних реакцій.

Алергія буває сезонною та постійною. Причина виникнення сезонної алергії – пилок різних рослин. Перше місце серед алергенних дерев займає береза, вільха, ліщина, клен, ясен.

Найкращий період лікування алергії – з’ясувати причину, якщо можливо, уникати контакту з цим алергеном. Для виявлення лікар робить алергічні проби. Алерген у вигляді екстракту або мазі наносять на шкіру і роблять внутрішньошкірний укол або скарифікацію. Після того, як виявлено предмет на який з’являється алергія, лікар призначає лікування.

Досі не існує жодного методу лікування, який надійно позбавляє від алергії, проте при грамотному лікуванні її прояви можна звести до мінімуму.

Для профілактики алергії потрібно уникати контакту з алергенами, що спричинили захворювання, оскільки масивний контакт з алергеном може викликати серйозні ускладнення та привести до астматичного стану або анафілактичного шоку.

Займатися самолікуванням протипоказано, бо одні препарати діють на конкретний подразник, а інші знімають подразник в цілому.

Тому єдиний вихід – звертатися до лікаря.

Матеріал підготувала Просяник Н.С.

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 66 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0