Головна » Файли » Мої файли

ЧОРНОБИЛЬ: ПОДІЇ, ЯКІ НЕ ЗАБУТИ
26.04.2018, 09:24

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

Аварія, яка відібрала життя і позбавила житла сотні тисяч людей. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Крім того відтоді тисячі людей померли від ракових пухлин, які вона спричинила. Донині про страшну трагедію нагадує створена навколо АЕС 30-кілометрова зона з моторошною назвою “Зона відчудження”.

Після цієї трагічної ночі Чорнобиль вготував для пожежних ще не одне випробування. Це і відкачування "важкої" води з-під розбурханого реактора, що загрожував водневим вибухом, і подолання пожежі в кабельних тунелях, і дезактиваційні роботи.

Минають роки і з’являються все нові і нові факти, що ще повніше відображають ті сумні та трагічні події. А для людей, котрі були в повній мірі або частково причетні до Чорнобильської катастрофи, це не просто факт, а тяжкі спомини, покалічена душа, тіло, життя…

Драматизм чорнобильської катастрофи не піддається жодним порівнянням. Вогнеборці своїми діями відвели загрозу від мільйонів людей. Важко навіть уявити, які наслідки могли б бути, якби герої Чорнобиля не ліквідували небезпеку, що на нас насувалась. За значимістю ці події не мають собі рівних у людській історії.

Пригадуючи ті жахливі весняні дні, ми схиляємо голову перед світлою пам'яттю про загиблих, котрі у відсвітах Чорнобиля назавжди увійшли в безсмертя, і віддаємо данину живим.

 

 

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 16 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0