Головна » Файли » Мої файли

ДИХАТИ НА ПОВНІ ГРУДИ!
24.03.2015, 14:31

На сьогоднішній день немає жодної країни, що перемогла туберкульоз остаточно. Він входить до «гарячої десятки» найбільш поширених захворювань у світі. Туберкульоз – це інфекційна, соціально небезпечна хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу, протікає з періодичними загостреннями, рецидивами та ремісіями.

Багато людей помилково думають, що туберкульоз — це хвороба ув’язнених, алкоголіків та інших асоціальних елементів. Вони вважають, що якщо людина живе в нормальних побутових умовах, повноцінно харчується та не вживає алкоголь і наркотики, то туберкульоз їй не страшний. 

Але це не так. Основними шляхами інфікування є повітряний, харчовий, контактний. Найбільш загрозливим є повітряний шлях зараження, що становить до 90% випадків. Під час кашлю, співу, голосної розмови мікобактерії туберкульозу розповсюджуються від хворої людини на відстань 1-1,5м. 

Тому особливу небезпеку завдає хворий на туберкульоз, який кашляє у місцях великого скупчення людей. Джерелом або резервуаром туберкульозної інфекції може бути не тільки хвора людина, а й деякі види сільськогосподарських тварин, птахів, риб, а також заражені мікобактеріями продукти тваринного і рослинного походження, ґрунт, органічні й неорганічні речовини, в яких живуть, розмножуються чи зберігаються збудники туберкульозу. Найбільш уразливі – люди зі зниженим імунітетом внаслідок тривалого стресу, депресії, виразкової хвороби, цукрового діабету, захворювань щитовидної залози, недостатнього харчування, поганих житлових умов, виснажливої праці тощо. Туберкульоз може маскуватися під різні хвороби. 

Однак є декотрі ознаки, які дозволяють запідозрити туберкульоз:  постійна невмотивована слабкість, підвищена втомлюваність, погіршення або відсутність апетиту, втрата ваги, тривала лихоманка (частіше при температурі тіла 37,0-37,50С, пітливість, тривалий кашель (3 тижня та більше) задишка, кровохаркання. Помітивши будь-яку з цих ознак, негайно зверніться до медпрацівника! Ні за яких умов не займайтеся самолікуванням! Не затримуйте час звернення, адже чим раніше виявлений туберкульоз, тим ефективніше лікування!

Головними в діагностиці туберкульозу є інструментальні та лабораторні методи обстеження. Флюорографія і рентгенографія органів грудної клітини покаже, чи є запальний процес в легенях, чи давно він, як сильно встиг поширитися. Є характерні рентген-ознаки, які можуть зі стовідсотковою ймовірністю підтвердити діагноз.

Другий за значимістю вважається постановка проби Манту. Подібну процедуру проходять  діти, коли під шкіру передпліччя зі спеціального «пістолета» вводять трохи туберкулінового токсину і спостерігають за реакцією шкіри. Незважаючи на велику кількість хибно позитивних результатів, даний метод до цих пір залишається актуальним для  перевірки туберкульозу у дітей.

Щоб не захворіти на туберкульоз:

  •   уникайте прямих контактів із хворими на туберкульоз людьми і тваринами;
  • завжди пам'ятайте про правила особистої гігієни, особливо якщо за родом своєї діяльності ви спілкуєтеся з безліччю людей і відвідуєте громадські місця. Нехай у вашій сумочці завжди лежать носовичок і паперові серветки. Ніколи не користуйтеся особистими чужими речами, столовими приборами, уникайте близьких контактів (поцілунків, навіть рукостискань) з малознайомими людьми. Або ретельно мийте потім руки, обличчя. Паличка Коха (збудник захворювання) досить стійка і може зберігати свою життєздатність кілька місяців!
  • правильно повноцінно харчуйтеся. Їжа повинна бути різноманітною, багатою вітамінами та цінними мікроелементами. У раціон обов'язково повинна входити білкова їжа (м'ясо, риба, яйця, курка ). Не забувайте про молочнокислі продукти (сир, кефір). Дуже корисно розумне вживання вершкового масла. Фрукти, овочі та мед — обов'язкова складова правильного харчування;
  • не купуйте продукти на стихійних ринках, вони можуть бути заражені мікобактеріями туберкульозу;
  • ведіть здоровий спосіб життя: регулярно відпочивайте, виконуйте фізичні вправи, не паліть, не вживайте алкоголю та наркотиків;
  • регулярне прибирання в будинку  - це спосіб профілактики багатьох захворювань, у тому числі й туберкульозу. 

Тому раз на тиждень обов'язково проводьте вологе прибирання свого житла. Особливо непримиренно боріться з тарганами, мухами. Давно доведено, що ці комахи можуть стати рознощиками туберкульозу.

Не забувайте про своє здоров'я, бо від нього залежить найцінніше, що ми маємо, - життя.

Матеріал підготувала методист обласних та м. Ужгород курсів Просяник Н.С.

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 59 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0