Головна » Файли » Мої файли

ПЕРВИННА ПІДГОТОВКА – ОСНОВА ЗНАНЬ МАЙБУТНЬОГО ФАХІВЦЯ
18.05.2015, 19:08

15 травня в навчальному пункті навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області  відбувся черговий випуск групи слухачів в кількості 16 чоловік, які проходили первинну підготовку за спеціальністю «Пожежний-рятувальник».

Навчання осіб рядового та молодшого начальницького складу аварійно-рятувальних підрозділів області проводилось протягом трьох місяців в навчальному пункті та місяця виробничої практики безпосередньо в підрозділах за місцем служби.

Набуті навички дозволять особовому складу у подальшому професійно та якісно виконувати завдання не лише в питаннях забезпечення пожежогасіння‚ але й в питаннях реагування на надзвичайні ситуації іншого роду. Приміром‚ попередження чи ліквідація аварій з хімічно- та вибухо-небезпечними речовинами‚ надання першочергової допомоги постраждалим при дорожньо-транспортних пригодах‚ в тому числі домедичної.

До занять залучалися фахівці Управління ДСНС в Закарпатській області, викладачі обласних та м.Ужгород курсів удосконалення керівних кадрів у сфері ЦЗ, фахівці аварійно-рятувального загону спеціального призначення.

Особлива увага приділялась практичному навчанню – основі майбутнього професійного становлення та зростання фахівця Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту України. Більшість практичних занять проходили в умовах максимально наближених до бойових (вогневе, задимлене середовище, робота на зруйнованих будівлях) із застосуванням пожежно-рятувальної техніки та обладнання на  натурних дільницях НМЦ, навчальному містечку, ДПРЗ-1 Ужгородського РУ та аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення, що дозволяють моделювати широкий спектр надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

При проведенні занять разом з викладачем працював інструктор виробничого навчання, який відповідає, для прикладу, за імітацію димових завіс, вибухів, горіння тощо. Кожен викладач НП має глибокі практичні навички і вміння. Крім того, слід сказати, що при проведенні занять, викладачі не стоять осторонь – вони показують, як працювати з інструментом, дають поради, рекомендації, працюють разом з тими, кого навчають.

Важлива роль також надається психологічній підготовці в ракурсі готовності пожежного-рятувальника до дій в екстремальних умовах. Інструктор виробничого навчання, разом з ланкою ГДЗС йдуть в задимлене середовище, підвали, корегує дії ланки під час пошуку, для прикладу, осередку пожежі, потерпілих, що вказує на їхнє практичне спрямування при підготовці слухачів.

В ході занять, які проходили згідно розкладу як на свіжому повітрі, так і непридатному для диханні середовищі, особовий склад відпрацював навички роботи на засобах малої механізації, основи проведення рятувальних робіт в горах, вміння надавати першу домедичну допомогу потерпілим у випадку ДТП та отриманні травм при інших можливих надзвичайних ситуаціях.

 Матеріал підготовлено завідувачем обласного методичного кабінету навчально-методичного центру –   Федор О.Т. 

 

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 158 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0