Головна » Файли » Мої файли

ПОКАЗОВИЙ ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В УЖГОРОДСЬКОМУ РАЙОНІ
18.04.2018, 11:14

У відповідності до Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2016 № 1400, у всіх загальноосвітніх навчальних закладах Ужгородського району кожного року в квітні-травні проводиться «День цивільного захисту».

Цей день є підбиттям підсумків роботи з навчання учасників навчально-виховного процесу щодо особистої безпеки, способів та засобів індивідуального і колективного захисту населення від надзвичайних ситуацій, алгоритму власних дій у разі їх виникнення та практичне закріплення пройденого теоретичного матеріалу.

Так, 17 квітня 2018 року на базі Середнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було проведено показовий «День цивільного захисту» та об’єктове тренування з питань цивільного захисту. В навчально-показовому заході взяли участь представники відділу освіти, молоді та спорту, сектору цивільного захисту Ужгородської районної державної адміністрації, директори шкіл району та фахівці навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області.

Керівникам навчальних закладів в черговий раз були доведені вимоги щодо організації цивільного захисту в школі і порядок підготовки та проведення «Дня цивільного захисту» та об’єктового тренування.

Навчальна мета об’єктового тренування досягнена. Практично проведена перевірка здатності працівників та учнів навчального закладу грамотно та чітко діяти при виникненні надзвичайної ситуації на території ЗОШ за ввідними “Увага всім!” аварія на автомобільній дорозі з виливом хімічних небезпечних речовин та “Увага всім!” пожежа на другому поверсі школи. Працівниками та учнями практично відпрацьовувалися прийоми з використання первинних засобів пожежогасіння та надання домедичної допомоги потерпілим, проведення евакуації у разі виникнення пожежі в приміщенні школи.

Особливе враження справила на школярів поява пожежного автомобіля. Рятувальники навчали дітей основам пожежної справи та розповіли про секрети рятувальної роботи. Учні із задоволенням оглянули пожежно-рятувальне спорядження та спецобладнання, яке використовують рятувальники під час небезпечних ситуацій. Всі бажаючі могли подивитися, як воно працює та отримати відповіді на будь-які запитання.

Закінчився «День цивільного захисту» загальношкільною лінійкою, на якій директор школи Югас А.М. підбиваючи підсумки цього насиченого та цікавого дня, ще раз підкреслив, наскільки важливою для процесу навчання та виховання підростаючого покоління є увага до питань безпеки, адже немає в світі нічого дорожчого за життя та здоров’я наших дітей. Гості подякували вчителям та учням за велику й дуже результативну роботу з підвищення рівня знань з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Матеріал підготував майстер виробничого навчання Волошин В.Г.

 

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 26 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0