Головна » Файли » Мої файли

ПРОВЕДЕНО ПОКАЗОВИЙ ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В УЖГОРОДСЬКІЙ ЗОШ І-ІІІ СТ. № 12
19.04.2018, 15:13

17 квітня 2018 року на базі опорного навчального закладу з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області – Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. № 12, відбувся показовий День цивільного захисту та об’єктове тренування. 
У цьому заході взяли участь керівники загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів міста Ужгород, представники управління освіти Ужгородської міської ради, фахівці гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області, Національної поліції у Закарпатській області та педагогічні працівники навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області.
Безпосередню консультаційно-методичну і практичну допомогу у плануванні та організації показового Дня цивільного захисту надавали фахівці навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області. 
Програма показового Дня цивільного захисту в школі була цікавою й насиченою. Він розпочався із загальношкільної лінійки, а потім для учнів було проведено різнопланові заходи, зокрема відкриті уроки і виховні години, вікторини, відпрацювання нормативів ЦЗ, практичні заняття з надання домедичної допомоги постраждалим, комбінована естафета, тренування по користуванню індивідуальними засобами захисту органів дихання та шкіри та багато іншого цікавого.
В приміщенні школи було розгорнуто тематичну виставку учнівських плакатів, малюнків та стіннівок, які висвітлювали правила безпечної поведінки у повсякденному житті та до яких наслідків призводить нехтування ними.
В ході теоретичної частини директор школи Харіна Я.Ю. презентувала начальний заклад та розповіла про організацію цивільного захисту в ньому. Начальник циклу практичної підготовки Батрак С.Л. та методист обласного методичного кабінету Центру Груник Н.В., особливу увагу під час своїх виступів зосередили на основних організаційно-розпорядчих та плануючих документах з підготовки та проведення Дня цивільного захисту та об’єктового тренування. 
На цьому заході були присутні також керівники дошкільних навчальних закладів м.Ужгород, з якими було проведено інструктивно-методичне заняття на тему: «Організація підготовки та проведення Тижня безпеки дитини».
Наступним етапом Дня цивільного захисту було проведення об’єктового тренування на тему: «Пожежа в приміщенні школи». При відпрацюванні дій за сигналом «Увага всім!» було проведено організовану евакуацію учнів та працівників школи, в ході якої було продемонстровано високу виконавчу дисципліну, що визначає в цілому готовність навчального закладу до реалізації плану реагування на надзвичайні ситуації. 
На подвір’ї представники екстрених служб влаштували для присутніх показові виступи. Фахівці гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області ознайомили дітей зі специфікою своєї роботи, демонстрували вміння проводити рятувальні роботи на висотних будівлях, а також учні із задоволенням оглянули рятувальне спорядження та спецобладнання, яке використовують рятувальники під час небезпечних ситуацій. 
З цікавістю присутні спостерігали і за кінологом Головного управління Національної поліції області Іваном Лешаничем та його чотирилапим помічником на ім’я Альфа, які знайшли налякану дитину в приміщенні школи, що в паніці ховалася після екстреної евакуації.
На заключному етапі заходу проведено підсумкову лінійку, на якій були підведені підсумки проведення показового Дня цивільного захисту та відмічено кращих учнів і педагогів.
Проведення таких заходів, без сумніву є обов’язковим для навчальних закладів, адже періодичне нагадування дітям і дорослим про правильне поводження у будь-яких екстремальних ситуаціях допоможе запобігти нещасним випадкам. І хочеться вірити, що небезпечних ситуацій стане значно менше, а якщо і траплятимуться, то підготовлені люди зможуть захистити і себе, і тих, хто поруч.

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 28 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0