Головна » Файли » Мої файли

РОЗПОЧАВСЯ ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЖД В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
12.10.2017, 08:12

Навчати дітей правильно діяти у разі виникнення екстремальних ситуацій та роз’яснювати правила безпеки життєдіяльності, щоб уникати небезпеки необхідно з раннього віку. Тому цьому питанню слід приділяти багато часу, проводячи різноманітні заходи, які покликані навчити дитину виростати із розумінням того у якому світі вона живе, які небезпеки чатують навкруги і у який спосіб та завдяки яким знанням, навичкам можна зробити своє життя максимально безпечним та ефективним.

Одним з таких профілактичних заходів є щорічне проведення у квітні-травні та жовтні-листопаді Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності в дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічнних навчальних закладах. Основна мета цього заходу - допомогти сформувати в дітей свідоме ставлення до свого життя і здоров'я, оволодіти основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної для життя і здоров'я поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій.

Звертаємо увагу керівників та педагогічних працівників закладів освіти на те, що кожний навчальний заклад, при проведенні Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, вищесказане повинен реалізувати відповідно до вікової категорії своїх вихованців та у доступній для сприйняття формі донести до них елементарні знання з питань безпеки життєдіяльності, відповідно до тематичного плану проведення даного заходу, який охоплює основні правила поведінки:

-  при експлуатації побутових газо- та електроприладів;

-  на транспорті, автошляхах та залізниці;

-  під час зимового відпочинку поблизу водоймищ;

       -  при зустрічі зі свійськими та дикими тваринами;

-  під час подорожі до лісу;

-  при виникненні пожежі;

-  при виявленні розливу ртуті;

- при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами;

-  при виявленні маловідомих предметів;

-  при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів;

-  під час новорічних та різдвяних свят.

Кваліфіковану методичну та консультаційну допомогу щодо організації та проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності можна отримати у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області (тел. 67-33-96, 67-32-84) та в навчально-консультаційних пунктах цивільного захисту м.Мукачево та м.Тячів.

 

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області                       Груник Н.В.

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 47 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0