Головна » Файли » Мої файли

СПЕЦІАЛЬНЕ ОБ’ЄКТОВЕ НАВЧАННЯ З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ДО “УКРПРОДКОНТРАКТ”
10.04.2019, 16:14

Згідно плану-графіку проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях м.Ужгород у 2019 році 9-10 квітня 2019 року в ДО “Укрпродконтракт” під керівництвом директора організації Шепарович Є.В. було проведено спеціальне об’єктове навчання з цивільного захисту на тему: “Дії органів управління та сил цивільного захисту організації у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру”.

До участі у проведенні спеціального об’єктового навчання залучались:

керівний склад ДО, комісія з питань надзвичайних ситуацій, комісія з питань евакуації, керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації; 

формування цивільного захисту: група з питань оповіщення, штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, диспетчерська служба, команда ВВО, аварійно-ремонтна  ланка, пост контролю рівня загазованості, санітарний пост, служба охорони;

робітники та службовці, які не входять до складу формувань цивільного захисту.

У підготовці та проведенні спеціального об’єктового навчання активну участь прийняли головний інженер Ерфан Ю.М., начальник дільниці зберігання Шиб І.О. та начальник команди ВВО - посадова особа з питань цивільного захисту Петрішка Б.М. Консультативно-методичну допомогу при підготовці та проведення навчання здійснював майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки обласних та м. Ужгород курсів навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області Волошин В.Г.

У заході взяли участь: Кинєв Е.П. - голова Ужгородської районної державної адміністрації, Малко Р.М. та Булина Н.П. працівники сектору цивільного захисту Ужгородської райдержадміністрації, Дмитрієв С.В. – головний спеціаліст відділу цивільного захисту Ужгородської міської ради.

         Керівний склад ДО «Укрпродконтракт»  пройшов функціональне навчання у сфері цивільного захисту в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області.

На першому етапі навчання Виконання попереджувальних заходів ЦЗ при загрозі виникнення стихійного лиха – сильний  дождь ,  ураганний вітер 29-30 м/с, при поривах до 35 м/с” керівник навчання довів до учасників тему та задум навчання, представив посередників, начальника та членів штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, об’єктові  комісії з питань надзвичайної ситуації та з питань евакуації, керівного складу формувань цивільного захисту. Довів загальну обстановку, порядок дій, навчальні точки, сигнали оповіщення та управління. За вказівкою керівника навчання секретар комісії з питань НС провів оповіщення членів комісії, а голова комісії з питань НС об’єкту провів її позачергове засідання, на якому були заслухані пропозиції начальника дільниці зберігання Шиб І.О. та начальниак команди ВВО - посадової особи з питань цивільного захисту Петрішка Б.М. та інших спеціалістів щодо заходів, які необхідно виконати, щоб зменшити вплив стихії на роботу підприємства.

На другому етапі тренування Організація та проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт при ліквідації наслідків аварії техногенного характеру на об’єкті підвищеної небезпеки були задіяні формування цивільного захисту. За легендою “Внаслідок механічного (корозійного) зношення цистерни, для зберігання аміаку, відбулася її розгерметизація з подальшим розливом аміаку по території  зони АХУ”.

Після отримання інформації, черговий диспетчер інформував про аварію відповідальних посадових осіб, увімкнув систему оповіщення та повідомив аварійно-рятувальні служби та чергового органу місцевого самоврядування. На підприємстві відбулося засідання комісії з питань надзвичайних ситуацій та евакуація персоналу. На місці виникнення аварії керівник поста контролю рівня загазованості провів розвідку ділянки та її огородження. Члени добровільної пожежної команди розгорнули робочу рукавну лінію з комбінованим стволом для подачі розпиленого водяного струменя до осередку аварії з метою осаджування хмари аміаку. Розгортається штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації із залученням необхідних сил і засобів. На місце аварії прибувають підрозділи ДСНС, які після проведення розвідки, використовуючи наявні сили та засоби, подають вогнегасні речовини для локалізації та ліквідації джерел загорання. Група радіаційного та хімічного захисту провела розвідку місця аварії, визначила зону загазованості та здійснює аварійні роботи щодо герметизації місця пошкодженої цистерни за допомогою аварійно-рятувального обладнання. По сигналу оповіщення на місце події прибув екіпаж патрульно-постової служби Ужгородського відділення Ужгородського відділу поліції ГУ НП  в Закарпатській області та оперативна група ТОВ «Закарпатгаз». На завершаючому етапі навчання члени санітарного поста відпрацьовували умовну ввідну щодо надання домедичної допомоги потерпілому з числа членів добровільної пожежної команди.

На сам кінець навчання директор ДО «Укрпродконтракт» провів розбір, на якому детально проаналізовано та оцінено практичні заходи які виконувалися та конкретні дії учасників.

 

Матеріал підготовлено

майстром виробничого навчання                                             В.Г. Волошин

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 4 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0