Головна » Файли » Мої файли

СТУДЕНТИ НАВЧАЛИСЬ ОСНОВАМ БЕЗПЕКИ
07.04.2016, 12:52

Основи безпеки життєдіяльності – це фундамент знань, якому необхідно навчати з дитинства і протягом усього життя. Вже стало доброю традицією для освітян Закарпатського художнього інституту (ЗХІ) та педпрацівників Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області  (НМЦ ЦЗ та БЖД) об’єднувати свої зусилля та проводити різноманітні заходи, що мають на меті закріпити набуті студентами на заняттях  «Безпека життєдіяльності» та «Цивільний захист» знання.

Цього року такий семінар, за участі більше 80 студентів та викладачів Закарпатського художнього інституту та , відбувся 6 квітня на базі НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області та Аварійно-рятувального загону спеціального призначення УДСНС у Закарпатській області.

На початку семінару студенти ознайомились з державною політикою у сфері цивільного захисту та характерними для Закарпатської області техногенними і природними загрозами та заходами щодо їх запобігання і мінімізації їх наслідків.

На наступному уроці були продемонстровані засоби індивідуального захисту та порядок користування ними. Також були доведені принципи організації евакуації та способи її проведення.

Особливий наголос було зроблено на питаннях захисту учасників навчального процесу під час дій в умовах надзвичайних ситуацій, що пов’язані з можливими терористичними проявами.

Одна з актуальніших тем – організація протипожежних заходів у навчальному закладі та порядок користування первинними засобами пожежогасіння – крім теоретичних знань була ще підкріплена практичними діями. На спеціально влаштованому вогнище було показано дії по вмінню користуватися вогнегасником та надано можливість «сміливцям» з числа студентів попробувати особисто використати вогнегасник в дії.

Окреме заняття було присвячене наданню само- і взаємодопомоги при аваріях, надзвичайних ситуаціях та нещасних випадках. Досвідчений викладач НМЦ, лікар за фахом,  Шмигін В.В., продемонстрував  студентам підручні засоби, за допомогою яких можна врятувати життя потерпілого. В ході заняття йшлося і про надання потерпілій людині першої долікарської допомоги. На відповідному муляжі студенти мали можливість бачити, а згодом і самі відпрацьовували елементи надання штучного дихання та непрямого масажу серця.

Завершився семінар екскурсією по АРЗ СП, в ході якої аудиторія мала можливість ознайомитися з технікою та обладнанням, яке є на озброєнні рятувальників, за допомогою якого бійці ДСНС працюють на місці ліквідації надзвичайних ситуацій. Бійці чергової варти рятувальної частини  продемонстрували бойовий та спеціальний одяг рятувальника, який призначений для роботи в різних небезпечних для життя умовах.

Крім цього працівники групи піротехнічних робіт розповіли присутнім про  небезпеку, яку несуть у собі вибухонебезпечні предмети та нагадали основні правила безпечної поведінки, яких слід дотримуватися при виявленні ”небезпечних знахідок”.

Як показав семінар, такі зустрічі є надзвичайно пізнавальними та повчальними – у цьому впевнені і студенти, і педагоги. Особливо добре студенти засвоюють інформацію, почуту, так би мовити, з перших вуст – від працівників ДСНС.

Федор О.Т.

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 68 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0