Головна » Файли » Мої файли

ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОБЛАСТІ
22.09.2014, 15:30

    За даними Держкомстату, дорожньотранспортнi пригоди, пожежі, нещасні випадки на воді, випадкові та навмисні пошкодження, аварії, травмування в побуті тощо щорічно забирають життя десятків тисяч людей, і немала частина з них – діти…

    Основною причиною такого загрозливого становища є незнання чи нехтування елементарними правилами безпеки, недостатня інформованість щодо поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій, вiдсутнiсть практичних навичок самодопомоги.

    У профiлактицi дитячого травматизму велику роль вiдiграють працівники системи освіти, Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій, правоохоронних органів. Безумовно, їх спільне прагнення забезпечити безпеку життя дітей, дає свої позитивні результати, але цю роботу необхідно проводити систематично.

    Саме тому виникла необхідність проведення в навчальних закладах додаткових заходів з метою надання дітям елементарних знань з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, особливо тих, вірогідність виникнення яких достатньо висока на тій чи іншій території, та в які можуть потрапити саме діти.

   Одним з таких профілактичних заходів є «Тиждень знань безпеки життєдіяльності», проведення якого у навчальних закладах області заплановано на жовтень-листопад поточного року.

    Під час проведення Тижня знань для запобігання загибелі дітей, виникненню НС, в позаурочний час з учнями проводять і організують вікторини, шкільні та районні олімпіади через різні види діяльності дітей: навчальну, трудову, ігрову, художню тощо. Доцільно також ефективно використовувати у навчальному процесі існуючу навчально-матеріальну базу, спланувати її розвиток відповідно до сучасних педагогічних та інформаційних технологій навчання, можливо проведення огляд-конкурсу на кращий клас з ОБЖД.

    Кваліфіковану методичну та консультаційну допомогу щодо організації та проведення Тижня  знань безпеки життєдіяльності можна отримати у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області (тел. 67-33-96, 67-32-84) та на навчально-консультаційних пунктах цивільного захисту м.Мукачево та м.Тячів.

    Зазначені заходи повинні забезпечити ефективність зусиль керівників системи освіти і науки з підготовки дітей, учнів, студентів і керівного складу до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, збереження життя дітей та дорослих, особистого і державного майна.

Завідувач обласним методичним кабінетом БЖД населення Федор О.Т.

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 91 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0