Головна » Файли » Мої файли

ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЖД В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ЗАКАРПАТТЯ
24.10.2018, 15:45

Як же, хочеться усім нам, дорослим, уберегти дітей від неприємностей, захистити від небезпеки, яка очікує на них недосвідчених і цікавих, на кожному кроці. Але чи можливо нам щохвилини бути поруч? Звичайно ні… Вихід один – навчити дітей правил безпечної поведінки, сформувати у них відповідні навички, щоб вони могли почуватися безпечно.

Одним із способів розв’язання такої багатогранної проблеми є щорічне проведення у квітні-травні та жовтні-листопаді Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності в дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічнних навчальних закладах. Адже основна мета цього заходу - допомогти сформувати в дітей свідоме ставлення до свого життя і здоров'я, оволодіти основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної для життя і здоров'я поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій.

Звертаємо увагу керівників та педагогічних працівників закладів освіти на те, що кожний навчальний заклад, при проведенні Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, вищесказане повинен реалізувати відповідно до вікової категорії своїх вихованців та у доступній для сприйняття формі донести до них елементарні знання з питань безпеки життєдіяльності, відповідно до тематичного плану проведення даного заходу, який охоплює основні правила поведінки:

-  при експлуатації побутових газо- та електроприладів;

-  на транспорті, автошляхах та залізниці;

-  під час зимового відпочинку поблизу водоймищ;

       -  при зустрічі зі свійськими та дикими тваринами;

-  під час подорожі до лісу;

-  при виникненні пожежі;

-  при виявлені розливу ртуті;

- при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами;

- при виявленні маловідомих предметів;

- при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів;

- під час новорічних та різдвяних свят.

Педагогічні працівники навчальних закладів та батьки повинні добре розуміти, що від того, як вони навчать дітей діям у надзвичайних ситуаціях залежить життя та здоров’я їх дітей.

Кваліфіковану методичну та консультаційну допомогу щодо організації та проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності можна отримати у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області (тел. 67-33-96, 67-32-84) та в навчально-консультаційних пунктах цивільного захисту м.Мукачево та м.Тячів.

Методист обласного методичного кабінету Груник Н.В.

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 9 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0