Головна » Файли » Мої файли

В УЖГОРОДСЬКОМУ РЕМ ПРАТ “ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО” ПРОВЕДЕНО СОН З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
23.03.2018, 12:08

У відповідності до План – календаря основних заходів командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Закарпатської області 21-22 березня 2018 року в Ужгородському РЕМ проведено спеціальне об’єктове навчання по темі: “Дії органів управління та сил цивільного захисту Ужгородського РЕМ у разі загрози і виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.”
21 березня 2018 року з 09.00 до 16.00 годин був проведений перший етап навчання “Виконання попереджувальних заходів ЦЗ при загрозі виникнення стихійного лиха – ураганного вітру з поступовим зниженням температури повітря до -10С-50С.”
В ході проведення навчання відпрацьовані наступні навчальні питання:
1. Оповіщення і збір керівного та командно-начальницького складу ЦЗ, керівників структурних підрозділів підприємства, для доведення обстановки і постановки першочергових завдань. 
2. Виконання попереджувальних заходів ЦЗ по зменшенню можливого впливу наслідків стихійного лиха на діяльність підприємства.
3. Дії керівного складу ЦЗ, особового складу спеціалізованої об’єктової служби енергетики, формувань ЦЗ та працюючого персоналу у разі переведення Ужгородського РЕМ з режиму функціонування мирного часу в режим функціонування в умовах особливого періоду.
Під час розгляду питань відпрацьовувалися ввідні, а саме:
Ввідна №1. 
На території Закарпатської області відмічаються інтенсивні опади, пониження температури. Ускладнення погодних умов супроводжується шквальним вітром 20-30 м/с, поривами вітру до 35 м/с, з поступовим зниженням температури повітря до -10С-50С.
Ввідна №2. 
У зв’язку із загрозою небезпеки державній незалежності та територіальній цілісності України, в окремих її місцевостях, зокрема у Закарпатської області введений правовий режим воєнного стану. В указі Президента України про введення воєнного стану зазначені завдання суб’єктам забезпечення цивільного захисту щодо приведення територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Закарпатської області у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період.
З 9.00 год. до 14.00 22 березня 2018 року було продовжено навчання за другим етапом: “Організація та проведення аварійно-відновлюваних та інших невідкладних робіт при ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру”, під час якого відпрацьовані наступні навчальні питання:
1. Дії керівного складу ЦЗ, начальника спеціалізованої об’єктової служби енергетики, формувань ЦЗ та працюючого персоналу Ужгородського РЕМ у випадку аварії з викидом (виливом) ХНР на території міста Ужгород.
2. Дії керівного складу ЦЗ, начальника спеціалізованої об’єктової служби енергетики та формування ЦЗ у разі пошкодження електричних мереж, які можуть призвести до відключення та виходу з ладу на 1 добу і більше трансформаторних підстанцій району. 
Навчальні питання відпрацьовувалися по ввідним, а саме:
Ввідна №3 “На складі зберігання хлору КП “Водоканал м. Ужгород” вул. Новодоманинська, 27 м. Ужгород при розвантаженні балонів з хлором сталася розгерметизація 10 балонів з рідким хлором”.
Від чергового РДА НС міста надійшла інформація, напрямок вітру північний хмара з НХР наближається в сторону Ужгородського МРЕМ, ТОВ “Інтерфіл” ітд..
Ввідна №4. В ході проведення заходів по ущільненню вікон приміщення відбулося травмування працівника. Пошкодження: порізи кисті руки та вивих ноги внаслідок падіння з драбини.
Ввідна №5 На території с. Оноківці Ужгородського району під час буревію пошкодився високовольтний ввод ПС-35/10кВ “Оноківці”: ФА розрив фарфорової сорочки (вибух) з загорянням масла на кришці трансформатора Т-1. Осколками пошкоджений ввод 10кВ Т-1 Ф “В”, що разом з температурою від горіння призвело до розгерметизації гнізда (адаптора) ввода 10 кВ Ф “В” і витоку масла з ввода (із розширювача) з наступним його загорянням. Лопатка з ввода 35 кВ Ф “А” Т-1 відірвалась і торкнулась (приварилась) на кришці Т-1.
В ході навчань командно-начальницький склад спеціалізованої служби енергетики та формувань цивільного захисту приймав рішення відповідно до вимог Плану реагування на надзвичайні ситуації. Лінійка готовності служби та формувань цивільного захисту проведена вчасно, техніка укомплектована, технічно придатна до виконання завдань, інвентар і матеріали в наявності, виявлені недоліки усувалися негайно. 
Черговий диспетчер ОДГ у взаємодії з оперативно виїзною бригадою практично встановили факт і причину аварії, та направили на місце технологічного пошкодження групу для проведення аварійно-відновлювальних робіт на підстанції і лінії електромереж, діяли злагоджено. Формуваннями цивільного захисту відпрацьовані практичні дії з гасіння умовної пожежі на ПС-35/10кВ “Оноківці”, проведення відновлювальних робіт по обриву шлейфа РП 7-3 на опорі №65, рятування уражених та надання їм медичної допомоги.
Консультаційно-методичну та практичну допомогу керівництву РЕМ в організації підготовки і проведення навчання надав майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки обласних та м. Ужгород курсів удосконалення керівних кадрів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області Волошин В.Г.

Категорія: Мої файли | Додав: Nataly
Переглядів: 14 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0