Головна » Статті » Пам*ятки для населення

АВАРІЇ ГРОМАДСЬКОГО ТРАНСПОРТУ

Громадський транспорт щільно увійшов у життя сучасної людини і став сприйматися як звичайне явище. Багато хто почав забувати, що транспорт, особливо громадський має підвищений рівень небезпеки. Він призначений для перевезення великої кількості людей на різні відстані.

Міський транспорт функціонує в межах міської межі. Це автобуси, тролейбуси, маршрутні таксі, метро і трамваї. Велика частина пасажирського потоку перекладається саме на них. Технічним засобам властиві поломки, замикання проводів, загоряння. Крім того, не виключені аварії через надзвичайні події на дорозі. Різні небезпечні ситуації, в яких можуть постраждати не тільки пасажири в салоні, але і пішоходи, залежать від виду транспорту.

Найбільш поширені причини аварій на громадському транспорті:

Зіткнення з іншими учасниками на дорозі;

Технічні поломки, включаючи виток газу, бензину;

Різке гальмування;

Терористичні акти;

Затоплення транспорту водою при падінні у водойму;

Удари електричним струмом;

Загоряння;

Сходження з рейок.

У метрополітені небезпеку також представляє ескалатор, на якому люди можуть отримувати травми, через недотримання рекомендованих правил безпечного використання, а також стовпотворіння і пустощів.

Як убезпечити себе в громадському транспорті

Не отримати травму в процесі поїздки допоможе дотримання профілактичних дій. На жаль, не у всіх маршрутних засобах і місцях зупинки громадського транспорту можна ознайомитися з тим, як необхідно поводитися, щоб уникнути нещасних випадків.

Правила досить прості. Для того щоб не стати жертвою нападу або крадіжки слід уникати зупинок, на яких нікого немає. Особливо, якщо пізній час і сама зупинка погано освітлена.

Якщо Ви заходите в безлюдний пасажирський салон, то намагайтеся розташуватися поруч з водієм або кондуктором. Вибір зупиняйте на одиночних сидіннях, щоб до вас не змогла підсісти стороння людина.

Втискуватися в сильно переповнений транспорт вкрай небезпечно. Краще запізнитися в пункт призначення, ніж отримати травму і провести пару тижнів на лікарняному, і особливо не забувайте про кишенькових злодіїв.

Не стійте поруч з вхідними дверима, на підніжці або сходинках.

Якщо ваш одяг зажало, повідомте про це водієві.

Слідкуйте за дітьми. Часто малюки грають під час поїздки з дверима, і при раптовому їх відкритті виявляються придавленими або отримують травми. Особливо часто притискаються руки дітей через те, що дитина знаходиться без контролю.

Сумка не повинна перебувати за спиною. Користуючись електричкою, вибирайте вагон з невеликою кількістю людей. Стояти в тамбурі небезпечно. При наявності в салоні агресивної або п'яної групи людей, краще пересісти від них подалі або поміняти вагон. Виходьте з транспорту тільки коли він повністю зупинився. Не встрибуйте в салон при русі. Якщо ви стоїте, тримайтеся за поручні або спинки сидінь. Не сподівайтеся на те, що зможете утримати рівновагу при різкому гальмуванні. Намагайтеся не розташовуватися на близькій відстані від гострих або ріжучих предметів (палиці, парасолі). Ходити по салону під час руху також небезпечно.

Якщо Вам хотілося б трохи поспати під час дороги, краще цього робити. Людина уві сні або відразу після нього не зможе швидко включитися в ситуацію, що змінилася. Її рухи будуть уповільненими і своєчасно зреагувати правильно на небезпеку не зможе.

Дії при аварії громадського транспорту

Спільними рекомендаціями для пасажирів є:

При зіткненні слід згрупуватися.

Міцніше візьміться за поручні.

Встаньте зручніше і протидійте можливому падінні.

Якщо Ви сидите, то використовуйте підлогу в якості опори для ніг.

Схрестіть руки над головою і нахиліть її до грудей.

Якщо автобус падає на бік, а Ви сидите біля вікна, то як можна швидше покладіть на скло сумку або пакет. Це послабить удар, і збереже вас від можливих осколків.

Покидайте транспорт, використовуючи аварійні виходи (вони вказані в салоні).

За можливості допомагайте пораненим пасажирам, а також дітям і літнім людям покинути аварійний транспортний засіб.

В електротранспорті при пошкодженні проводів найбезпечніше знаходиться сидячи. До поручнів і корпусу в цій ситуації торкатися забороняється.

Виходити слід стрибком, використовуючи обидві ноги одночасно. Це необхідно, щоб не потрапити під вплив електричного струму в результаті короткої напруги.

Як врятуватися з палаючого транспорту

Помітивши перші ознаки можливої ​​пожежі в салоні рухомого транспорту - негайно повідомте кондуктору. При його відсутності зв'яжіться з водієм. Якщо загоряння невелике, то впоратися з ним можна за допомогою будь-яких підручних засобів. Це може бути земля, пісок, сік, молоко, вода.

Зберігайте спокій. Емоції в таких ситуаціях мало допомагають. У більшості видів громадського транспорту під сидіннями є вогнегасник. Використовуйте його.

Важливо: переконайтеся, що вогнегасник НЕ порошкового типу, так як використання в замкнутому просторі може мати негативні наслідки. При сильному задимленні першочерговим завданням має стати захист органів дихання. Тут використовуйте частини верхнього одягу (комір, комір светра, шарф) або намочіть будь-яку тканину.

Якщо двері не відкрились автоматично, використовуйте спеціальні кнопки. Вибивайте вікна, призначені для виходу з транспорту в таких випадках.

Залишати транспорт необхідно без паніки. Не штовхайте інших людей, не хапайте їх за руки, не ставте підніжки. За правилами спочатку слід дати вийти з палаючого салону дітям, постраждалим і людям похилого віку.

Правила поведінки при аваріях в громадському транспорті: метрополітен

До однієї з зон великої небезпеки в метро відносять - турнікет. Це спеціальний пристрій, який обмежує прохід людей для перевірки оплати за проїзд. За правилами користування забороняється проходити турнікет натовпом. До травм може привести, якщо ви почнете спробу перестрибнути його.

Ескалатор. Забороняється самостійно зупиняти або блокувати його рух. Сідати на ступені, також не рекомендується ставити важкі речі. Не біжіть по ескалатору, не штовхайте людей, які не перестрибуйте через щаблі - це найчастіше призводить до тілесних ушкоджень.

Перон. Не можна стояти біля краю платформи. Зазвичай зона небезпеки позначена обмежувальною жовтою лінією.

Вагони складу. Аварії в метрополітені можуть бути викликані різними причинами. Це можуть бути:

Зіткнення поїздів через помилку машиніста або диспетчера,

Технічні поломки,

Перебої в подачі електрики,

З'їзд з рейок,

Вибухи в випадки перевезення небезпечних речовин, або протизаконних дій пасажирів.

 

Матеріал підготувала методист обласних та м. Ужгород курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області Треніна Альона Сергіївна

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (14.03.2018)
Переглядів: 23 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0