Головна » Статті » Пам*ятки для населення

АВАРІЇ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ

Близько 75% всіх аварій на автомобільному транспорті відбувається через порушення водіями правил дорожнього руху. Найбільш небезпечними видами порушень як і раніше залишаються перевищення швидкості, ігнорування дорожніх знаків, виїзд на смугу зустрічного руху і управління автомобілем в нетверезому стані. Дуже часто призводять до аварій погані дороги (головним чином слизькі), несправність машин (на першому місці - гальма, на другому - рульове управління, на третьому - колеса і шини).

Особливість автомобільних аварій полягає в тому, що 80% поранених гине в перші три години через рясні крововтрати.

 

ЯК ДІЯТИ ПРИ НЕМИНУЧОСТІ ЗІТКНЕННЯ

 

Зберігайте самовладання - це дозволить керувати машиною до останньої можливості. Напружте всі м'язи, не розслабляйтеся до повної зупинки. Зробіть все, щоб піти від зустрічного удару: кювет, паркан, чагарник, навіть дерево краще ніж їдучий на Вас автомобіль. Пам'ятайте про те, що при зіткненні з нерухомим предметом удар лівим або правим крилом гірше, ніж усім бампером. При неминучості удару захистіть голову. Якщо машина йде на малій швидкості, вдавлюючись у сидіння спиною, і ,напружуючи всі м'язи, упріться руками в рульове колесо. Якщо ж швидкість перевищує 60 км/год і Ви не є пристебнуті ременем безпеки, притисніться грудьми до рульової колонки.

Якщо Ви їдете на передньому місці пасажира, закрийте голову руками і заваліться на бік, розпростершись на сидінні. Сидячи на задньому сидінні, постарайтеся впасти на підлогу. Якщо поруч з Вами дитина - накрийте її собою.

ЯК ДІЯТИ ПІСЛЯ АВАРІЇ

Визначтеся, в якому місці автомобіля, і в якому положенні Ви знаходитесь, чи не горить автомобіль і чи не підтікає бензин (особливо при перекиданні). Якщо двері заклинені, покиньте салон автомобіля через вікна, відкривши їх або розбивши важкими підручними предметами. Вибравшись з машини, відійдіть від неї якнайдалі - можливий вибух.

ЯК ДІЯТИ ПРИ ПАДІННІ АВТОМОБІЛЯ У ВОДУ

При падінні у воду машина може триматися на плаву якийсь час, достатній для того, щоб залишити її. Вибирайтеся через відкрите вікно, тому що при відкриванні дверей машина різко почне тонути.

При зануренні на дно з закритими вікнами та дверима повітря в салоні автомобіля тримається кілька хвилин. Увімкніть фари (щоб машину було легше шукати), активно провентилюйте легкі (глибокі вдихи і видихи дозволяють наповнити кров киснем «про запас»), позбудьтеся зайвого одягу, захопіть документи і гроші. Вибирайтеся з машини через двері або вікно при заповненні машини водою наполовину, інакше Вам завадить потік води, що йде в салон. При необхідності розбийте лобове скло важкими підручними предметами. Протисніться назовні, взявшись руками за дах машини , а потім різко пливіть вгору.

 

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ОСОБИСТУ БЕЗПЕКУ ПРИ РУСІ У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ

 

Перебуваючи в громадському транспорті, при відсутності вільних сидячих місць постарайтеся встати в центрі салону, тримаючись за поручень для більшої стійкості. Зверніть увагу на розташування аварійних і запасних виходів.

При аварії біля виходів можлива паніка і тиснява. У цьому разі скористайтеся аварійним виходом, висмикнувши спеціальний шнур і видавивши скло.

У разі пожежі в салоні повідомте про це водієві, відкрийте двері (за допомогою аварійного відкривання), аварійні виходи або розбийте вікно. При наявності в салоні вогнегасника прийміть заходи до ліквідації вогнища, пожежі. Захистіть органи дихання від диму хусткою, шарфом або іншими елементами одягу.

При падінні автобуса у воду дочекайтеся заповнення салону водою наполовину, затримайте дихання і виринайте через двері, аварійний вихід або розбите вікно.

 

 

Матеріал підготував завідувач обласних та м. Ужгород курсів удосконалення керівних кадрів Кравець В.П.

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (18.10.2017)
Переглядів: 48 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0