Головна » Статті » Пам*ятки для населення

БЕЗПЕЧНИЙ ВІДПОЧИНОК НА ПРИРОДІ

Літо – сприятливий період для відпочинку на природі та прогулянок до лісу. Але, навіть якщо ви добре знаєте місцевість куди направляєтесь, не треба нехтувати правилами безпеки на природі. Ретельно подбайте про підготовку до походу в ліс.

Повідомте близьких про те, куди ви вирушаєте на відпочинок. Якщо поблизу нікого немає – залишіть записку з повідомленням (дата, час відправлення, кількість людей, які відправляються разом з вами, напрямок руху і орієнтовний час повернення).

Візьміть собі за правило – перед подорожжю або походом у ліс, переглянути карту або хоча б намалювати від руки план місцевості й запам'ятати орієнтири.

Одяг та взуття для прогулянки мають бути зручними, світлого або яскравого кольору (щоб бути помітнішими у разі пошуку) та відповідати погоді.

Потрібно пам’ятати, що погодні умови можуть швидко змінитися. Тому необхідно захопити і дещо тепліший одяг.

Переконаєтеся, що все ваше спорядження у відмінному робочому стані. Якщо ви маєте сумнів брати ту або іншу річ, пам’ятайте – зайвий вантаж буде вам заважати.

Правильна поведінки у лісі забезпечить вам безтурботний відпочинок:

1. Якщо ви йдете в ліс із друзями, подавайте один одному сигнали, щоб не загубитися: розмовляйте, перегукуйтесь, плескайте у долоні чи ін.

2. Намагайтеся запам'ятати свій шлях або робити для себе помітки.

3. Тримайтеся подалі від диких тварин, особливо від їхніх дитинчат – поруч із ними обов'язково будуть дорослі тварини.

4. Уважно дивіться під ноги, обдивляйтеся впалі дерева та колоди перед тим як сісти відпочити – там можуть бути змії та комахи. 

5. Ніколи не пийте воду з річок та озер. Найнадійніші джерела води – струмки. Поблизу місць, де ви побачите мертвих рибу чи тварин, не можна навіть мити руки.

6. У лісі може бути болотиста місцевість – обходьте її. Болотною водою також не можна користуватися. Поблизу боліт, як правило, водиться багато гадюк.

7. У лісі також багато кліщів. Тому, перед походом до лісу слід ознайомитись з правилами першої допомоги при укусах кліщів. Якщо ви все ж таки побачили на тілі кліща і маєте сумнів у правильності своїх дій – краще не гайте часу та зверніться до лікаря.

8. Не затримуйтеся біля поламаних дерев. Вони спираються одне на одне і можуть впасти, особливо під час вітру.

9. Під час грози не ховайтеся під високими деревами та не залишайтеся на відкритій галявині, бо блискавка найчастіше вдаряє у найвище місце.

10. Ніколи не пірнайте у незнайому водойму. Спочатку обстежте її і переконайтеся у відсутності схованих під водою перешкод (каміння, брухт, гострі гілки, мілководдя). Уникайте води зі швидкою течією. Ніколи не плавайте на самоті.

Пам’ятайте: в умовах спекотної погоди значно збільшується небезпека від пожеж. Невелика іскра, непогашений сірник, цигарка можуть призвести до пожежі. Тому, щоб не сталося лиха, потрібно суворо дотримуватися вимог пожежної безпеки в лісах. У лісі забороняється розкладати вогнище під деревами, а також розпалювати вогнище, попередньо не обкопавши його смугою, не вужчою ніж 50 см.

Будьте обережні з вогнем у лісі, не дозволяйте дітям гратися з вогнем, не залишайте непогашені вогнища, не кидайте непогашені сірники та цигарки.

Завжди пам’ятайте, до якої трагедії може призвести така легковажність. 

Якщо ж виникла пожежа, то негайно повідомте про це в найближчу пожежну частину за телефоном «101» та, по можливості, приступіть до гасіння. 

Матеріал підготувала заступник завідувача обласних та м Ужгород курсів Просяник Н.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (11.06.2015)
Переглядів: 302 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0