Головна » Статті » Пам*ятки для населення

БЕЗПЕКА ДИТИНИ ПІД ЧАС ОСІННІХ КАНІКУЛ

Канікули - найулюбленіша пора всіх школярів. Для дітей - це час для відновлення сил та яскравих вражень, а для батьків - період підвищеної уваги до планування дитячого дозвілля та їх безпечного відпочинку. Добре, коли у когось з батьків є можливість поїхати відпочивати з дітьми у теплі країни або замісто до родичів, щоб бути ближче до природи. Але є й такі діти, що просто залишаються вдома без батьків, дідусів та бабусь - самі, спілкуючись із друзями чи сидячи за комп’ютером. У будь-яких випадках, саме під час канікул дорослим треба особливо уважно стежити за безпекою дітей. Адже навіть звичайна обстановка стає небезпечною, якщо не знати правил поведінки у транспорті, вдома, на природі тощо.

Отже, для того, щоб запобігти побутовим травмам і нещасним випадкам на канікулах, батькам потрібно навчити дітей простим правилам безпеки: пояснити дитині, ЩО:

Неможна торкатися гарячих речей

 Гарячий чайник, праска, чашка з гарячим напоєм - доторкнувшись до таких речей, можна дістати опік.

Неможна гратися з гострими та ріжучими предметами.

Ножі, ножиці, голки — потрібні у побуті, але поводитись з ними треба обережно.

Потрібно правильно поводитись із газовою плитою.

Якщо відчули запах газу - негайно перекрити газовий вентиль, відчинити вікно (кватирку) та терміново повідомити когось із дорослих.

Потрібно бути обережними з електроприладами та розетками.

Самостійно вмикати у розетки електроприлади дітям забороняється. Сторонні предмети ні в якому разі у розетку встромляти не можна.

Потрібно бути обережними зі скляними виробами.

Якщо ви раптом розбили скло та порізалися, необхідно зупинити кровотечу. Для цього потрібно обробити рану перекисом водню, накласти стерильну серветку та зафіксувати бинтом. Іноді достатньо буде лише лейкопластира. Обов’язково повідомте дорослих. Пам’ятайте, що збирати дрібні частинки розбитого скла потрібно не руками, а за допомогою віника та совка.

      Ніколи не визирайте у відкрите вікно та не перегинайтесь через підвіконня.

   Ніколи не відчиняйте двері незнайомим особам, не розмовляйте з ними через двері.

Навіть якщо у двері дзвонить (стукає) листоноша, монтер, електрик, міліціонер, все одно не відчиняйте двері. Злочинці можуть переодягнутись у будь-яку форму і навіть мати фальшиве посвідчення. Якщо ж незнайомець намагатиметься силоміць відчинити ваші двері, треба зателефонувати в поліцію за телефоном 102 та своїм батькам.

Шановні дорослі! Залишаючи дітей самих вдома, обов’язково повідомте їм номери своїх мобільних та робочих телефонів, телефони найближчих родичів та знайомих, сусідів та екстрених служб (рятувальників - 101, поліції - 102, екстреної медичної допомоги - 103, служби газу - 104 тощо).

Пам’ятайте, що небезпечну ситуацію легше попередити!

 

Матеріал підготувала майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області Войцьо М.В.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (25.10.2017)
Переглядів: 41 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0