Головна » Статті » Пам*ятки для населення

БЕЗПЕКА НА ТРАНСПОРТІ

За американською статистикою аварій, самий безпечний транспорт - автобус. В салоні автобуса шанс потрапити в аварію із смертельним наслідком - 1 проти 5 мільйонів. Це в 100 (!) менше, ніж за кермом власного автомобіля. Шанс загинути в авіакатастрофі - 1 проти 1,6 мільйона.

Менше їздіть. Поселяйтеся ближче до місця роботи та різного роду установ побуту. Ходить пішки. Не їздить в періоди інтенсивного руху.

У легковому автомобілі

Заднє сидіння безпечніше переднього. Середина заднього сидіння безпечніше ніж з краю. Відрегулюйте ремінь за своїми габаритами. Повинно бути затісно, інакше при зіткненні інерція вирве Вас з pемня.

Дії при лобовому зіткненні:
         - якщо сидите ззаду, потрібно упертися руками і ногами в переднє
сидіння, притиснути голову до рук;      
         - якщо сидите попереду, потрібно упертися руками в передній щиток, але не у скло (!).             

Найчастіші і найнебезпечніші травми - травми голови. Одягайте якщо не шолом, то товсте кепі. Сідаючи в машину, не знімайте головний убоp, а натягніть тугіше. Якщо автомобіль ось-ось перекинеться - нахилиться до сидіння і тримайтесь за нього рукою. Не хапайтеся за ручку двері - двері можуть бути зірвані. Якщо автомобіль впав з мосту в воду, не панікуйте: чекайте, поки салон заповниться водою, вдихніть залишки повітря і вибіpайтесь вплав.  

В автобусі, тролейбусі, трамваї

Середина салону - найбезпечніше місце. Краще сидіти спиною вперед: менше ризику у разі  різкого гальмування. Якщо сидите обличчям уперед, то можна розбити голову об спинку крісла, яке розташовано перед Вами.   Сидіти по правому борту - безпечніше, ніж по лівому: подалі від зустрічного потоку тpанспоpту.  Якщо стоїте, розміщайте точки опору (дві ноги, pуку на поручні) так, щоб їх вертикальна  проекція на підлогу утворювала трикутник великої площі. Заздалегідь оберіть, куди будете падати в разі зіткнення, а також хто і що впаде на Вас. Кладучи  вантаж  на полицю над головою, враховуйте, що він може впасти на голову саме Вам.  Обов'язково тримайтеся за поручні  - навіть коли не гойдає.  Коли гойднеться, будете хапати руками повітря. Гойдання поперек  руху - частіше. Але різке гальмування небезпечніше за різкий поворот.  Якщо ви впали у воду як пасажир громадського тpанспоpту, то головна небезпека для Вас - не вода, а інші пасажири. Вони заб'ють всі виходи своїми тілами. Залишайтеся на місці, поки салон не заповниться водою, потім вибіpайтесь через вікно. Якщо поблизу відкритого вікна немає, оберіть позицію  для вибивання вікна ногою і холоднокровно чекайте. Дихайте частіше і глибше, щоб наситити організм киснем. 

 У поїзді

Середина поїзда - найбезпечніше місце. При різкому гальмуванні неминуче падіння з полиць (не тільки верхніх!), які з боку кінця потягу. Міняйте місце або прив’язуйтесь, або зробіть бар’єр з натягнутої мотузки. Коли Ваша родина займає все купе, це влаштувати просто. У протилежному випадку такий захід перетворюється у подвиг. Вихід може бути такий: розказати попутникам криваву історію з десятками потерпілих - вигадану або реальну (щороку трапляється!) - і запропонувати взяти приклад з Вас. Заздалегідь вирішить, чим вибивати вікно у разі аваpіі - ногою в туфлі або важким предметом зі свого багажу.     

У пристроях для підйому і спуску

По можливості не користуйтеся ліфтом, фунікулером та іншими механізмами, аварія яких може погано для Вас закінчитися. Якщо рядом з ліфтом є сходи, а рядом з фунікулером -- стежка, краще скористатися ними, це буде корисним у тому числі для Ваших ніг. Взагалі, люди надмірно використовують багато різних речей, без котрих життя було б безпечніше.  У ліфті на вас можуть напасти. Правда, на темних сходах - теж. Робіть вибір за обставинами.  Будьте обережними, заходячи в ліфт: поспішаючи можна ступити в порожню шахту, і випробувати відчуття польоту, про який Ви вже нікому не встигнете розказати.

Завідувач обласним методичним кабінетом Федор О.Т.   

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (22.10.2015)
Переглядів: 85 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0