Головна » Статті » Пам*ятки для населення

БРУДНІ РУКИ – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!

Миття рук — не просто звичка, це спосіб уберегтися від багатьох інфекційних хвороб.

У наш час важко знайти людину, яка б не знала, що потрібно дотримуватися правил гігієни: чистити зуби, підтримувати порядок там, де живеш і, звичайно, мити руки. Все це стало для нас звичним, і ми часто навіть не замислюємося про те, що буде, якщо цього не робити. Але звичка мити руки дуже важлива, вона рятує нас від багатьох небезпечних хвороб.

Навіщо мити руки?

Обов’язкове миття рук перед їжею і після відвідування туалету — не просто примха. Це необхідність, покликана захистити наш організм від безлічі хвороботворних мікроорганізмів, які скупчуються на руках.

Руки — наш головний інструмент, який ми постійно застосовуємо в побуті. Ми беремося за найрізноманітніші предмети: дверні ручки, поручні, гроші, комп’ютерну мишу. Але ж всі ці речі зовсім не стерильна, на них знайшли притулок тисячі хвороботворних мікроорганізмів. Торкаючись до цим забрудненим речам, ми переносимо частину мікробів на руки.

Які хвороби можна « зловити» через немиті руки?

Дуже багато інфекційні захворювання можна підхопити через немиті руки. Серед них:

  • холера
  • черевний тиф
  • гепатит А
  • дизентерія
  • грип та інші ГРВІ
  • сальмонельоз
  • хвороби , викликані глистами

Збудники цих та багатьох інших хвороб потрапляють на руки. Потім ми торкаємося руками до обличчя, беремо немитими руками їжу або «тягнемо» не миті руки в рот, і тим самим відкриваємо доступ інфекції в організм.

Звичайно, при міцній, оперативно працюючій, імунній системі подібні проникнення ворожих лазутчиків повинні бути нейтралізовані. Але якщо імунітет ослаблений, то ми ризикуємо «роздобути» одну з хвороб брудних рук.

Кишкові інфекції

Кишкові інфекції дуже часто потрапляють в організм через брудні руки. Їх частота особливо зростає влітку, коли температура повітря сприяє активації хвороботворних мікроорганізмів. Ознаки кишкових інфекцій — нудота, блювота, пронос.

Кишкові інфекції можуть бути різними за агресивності і здатні приводити до небезпечних наслідків: обезводнення, різкого підвищення температури, і можуть навіть становити загрозу життю.

Гострі респіраторні інфекції

У сезон простудних захворювань часте миття рук є одним з головних засобів, щоб не допустити хвороботворні мікроби в організм. Цей метод дієвий і для бактерій, і для вірусів. Регулярне миття рук в кілька разів знижує ймовірність заразитися ГРВІ.

ГРВІ та відомий нам усім представник цього класу хвороб грип особливо небезпечні своїми ускладненнями, серед яких запалення легенів, отит, менінгіт.

Гепатит А

Вірус гепатиту А теж можна підхопити через забруднені руки. Спосіб передачі цього захворювання фекально-оральний. Тобто немиті після туалету руки або забруднена їжа відкривають доступ інфекції в організм. Потім з кров’ю вірус потрапляє в печінку і руйнує її клітини — гепатоцити.

Це серйозне захворювання, яке порушує роботу печінки і вимагає довгого лікування. Гепатит може протікати важко і привести до незворотних порушень в печінці.

Глисти

Погладивши тварину, в якому живуть глисти, а потім забувши помити руки — це дуже частий спосіб потрапляння глистів в організм людини. Найпоширеніші глисти, які потрапляють в нас таким шляхом: гострики й аскариди. Вони здатні доставити нам масу неприємностей у вигляді нудоти, слабкості, головних болів. Личинки можуть потрапити в легені, м’язи, очі і осісти там. Може розвинутися непрохідність кишечника, з’явитися алергія, а також виникнути інші грізні прояви появи в організмі «квартирантів».

Від усіх цих небезпечних хвороб нас рятує проста процедура — миття рук. Уникнути хвороб брудних рук можна за допомогою застосування універсального засобу — мила. Це дезінфікуючий засіб видаляє до 99 % осівших там вірусів і бактерій.

Коли мити руки?
  • Мийте руки після відвідування туалету.
  • Обов’язково мийте руки перед їжею.
  • Мийте руки , прийшовши додому.
Технологія миття рук

Не варто мити руки неякісно, для галочки, адже таке миття може не принести потрібного ефекту і на руках залишиться занадто багато мікробів. За технологією потрібно кілька разів ретельно намилити руки милом, а потім змити його під проточною теплою водою. Тільки так ми зможемо видалити з рук хвороботворні мікроорганізми.

Психологічні ефекти

Миття рук володіє не тільки «дезінфікуючою дією», але і допомагає з точки зору психології. Вчені з’ясували, що миття рук допомагає позбутися від неприємних спогадів і може зняти напругу після прийняття серйозного рішення. Цим відкриттям можна користуватися, щоб зняти втому і трохи розслабитися. Правда захоплюватися таким «психологічним» миттям рук напевно все-таки не варто, інакше є ризик перетворитися на параноїка, якому буде необхідно «для заспокоєння» мити руки щогодини.

Мийте руки по мірі необхідності, це допоможе уникнути цілого ряду неприємностей і зберегти здоров’я!

Заступник завідувача обласним та м. Ужгород курсів Просяник Н.С.

 

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (18.12.2015)
Переглядів: 246 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0