Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ГРИБОК В ПРИМІЩЕННІ ДЛЯ ЛЮДИНИ

Іноді затишне помешкання чи улюблений офіс може перетворитися на місце, де хотілося б перебувати якомога менше часу, звичайний грибок, цвіль на стінах. Адже вона з часом не лише набуває неприємного запаху, а й може завдати серйозної шкоди людському організму. Цвіль можна побачити в будь-якому куточку оселі. Адже у кожному кубометрі навіть чистого приміщення є 500 грибкових спор. Утім, у занедбаному приміщенні проблема розростається у прямому і переносному значенні слова. З певного часу боротьба з пліснявою на стінах стає способом життя людини.

Методи, обрані для цього, не завжди правильні. Хтось її зафарбовує, хтось марно намагається змити водою. Але з часом цвіль чорного, зеленого, синього, жовто-оранжевого кольору на стінах з’являється знову і знову. У «хворому» приміщенні – і самопочуття погане.  Причина такої живучості грибка полягає у тому, що він проникає всередину, руйнує будівельний матеріал.

Таку ж руйнівну дію має і на здоров’я мешканців проблемного приміщення -  дуже страждають дихальні органи. Результатом тривалого перебування у проблемному приміщенні може стати бронхіт, пневмонія, трахеїт і навіть бронхіальна астма. Тривалий час проживання у приміщенні, ураженому цвіллю, негативно позначається на опорно-руховій системі, стані зубів. Також мешканців може нудити, тягнути на блювоту. Вони можуть почуватися дуже виснаженими. У групі ризику перебувають люди зі слабким імунітетом. Це діти, люди старшого покоління. Через грибок цвілі вони навіть ризикують захворіти на туберкульоз.

  • Щоб ефективно видалити цвіль зі стін, треба виявити причину її появи. Усунути цю причину й аж тоді видаляти грибок зі стін. Головною причиною появи цвілі на стінах є постійно підвищена вологість повітря у приміщенні. Часто сприятливу атмосферу для утворення грибка створюють самі ж люди. Причинами появи грибка є відсутність або неякісна гідроізоляція у міжпанельних швах, занадто висока вологість будівельних матеріалів. Сильне зволоження стін під час дощу, зволожений фундамент, бо з нього волога поширюється на стіни. Це особливо характерно для старих приміщень без гідроізоляції. За словами фахівців встановлення пластикових склопакетів також може викликати появу цвілі. Адже приміщення не дихає, порушується вентиляція. Як наслідок – постійна вологість. Також цю проблему викликають причини побутового характеру – наявність великої кількості домашніх рослин, тварин, нерівномірне прогрівання, часті прання.

Основним чинником у боротьбі з цвіллю на стінах є насамперед профілактичні заходи. Перше, на що слід звернути увагу, - чи правильно розташовані нагрівальні прилади. А також на регулярність провітрювання житлового приміщення.

 Далі можна діяти за таким планом:

  • при виявленні маленьких плям цвілі обробити їх перекисом водню або оцтом;
  • встановити вікна, які відчиняються, і якнайчастіше провітрювати кімнату;
  • у вологому приміщенні варто залишати двері у ванну прочиненими.

 

Борючись із грибком, слід використовувати спеціальний засіб для глибокої обробки стін - до бетону або цегли. Також варто провести необхідні роботи у підвалах.

 ОКРЕМО В алергіків може виникнути реакція і на харчовий грибок. До алергічної реакції призводить не сам грибок, а спори. Це дуже дрібні клітини, розпилені у повітрі. Реакція на них проявляється найчастіше у формі алергічного нежитю, почервоніння очей, їх набряку, задишки.  Якщо не усунути джерело подразнення і не лікуватися при перших симптомах, то це може перерости в алергічну астму.

Грибок характерний для занедбаних приміщень, із підвищеною вологістю, приміщень на перших поверхах. Утім, з’являється він і у багатоквартирному будинку, приміром, на п’ятому поверсі. Справа у тому, що нині водостічні комунікації зашивають у спеціальні короби. За певний час грибок може з’явитись і там. Але що там робиться, ми не завжди можемо побачити. А ось твердження про те, що грибок з’являється у погано провітрюваних приміщеннях, не зовсім правильне.  У не проблемних приміщеннях із поганим провітрюванням може відчуватись затхлий, застояний запах, а ось у проблемних, там, де є цвіль, провітрювання дещо може покращити ситуацію. Також варто пам’ятати про те, що є ще й інші види грибків. Приміром, харчові алергени. Вони є у хлібобулочних виробах, які занадто довго чи неправильно зберігали, у виробах, на яких спеціально виводили цвіль - наприклад, сир.  У людини, чутливої до грибка, може виникнути реакція і на харчовий.

Проблема під назвою грибок спочатку здається несуттєвою, але вплив цвілі на організм людини – питання, що вимагає серйозного вивчення.

 Пам’ятайте, якщо цвіль з’являється в житті людини, це небезпечно і може мати серйозні наслідки. І справа не стільки в інтер’єрі, скільки в проблемах зі здоров’ям, до яких може привести бездіяльність в подібній ситуації.

 

Матеріал підготувала: МВН ЦПП Войцьо М.В.

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (05.11.2018)
Переглядів: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0