Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ДІТЯМ ПРО НЕБЕЗПЕКУ НА ДОРОЗІ!

     У родині не шкодують часу на те, щоб погратися з дитиною, погуляти, навчити читати або малювати, відправити її у різні кружки, але рідко знаходять п'ять хвилин в день, півгодини в тиждень, щоб навчити дитину уникати нещасного випадку, особливо на вулиці. 
     Головним у вихованні для батьків повинен бути принцип "Роби, як я". Щоб дитина не порушувала Правила дорожнього руху, вона зобов'язана не просто їх знати – у неї має сформуватися звичка безпечної поведінки на дорозі. Навіть, якщо ви спізнюєтеся, все ж переходьте дорогу там, де це дозволено Правилами; користуйтеся ременями безпеки й забороняйте перебувати дітям до 12 років на передньому сидінні. Приклад батьків буде куди ефективніше, ніж сотні разів повторені слова "не ходи на червоне світло". Знайте, якщо Ви порушуєте Правила дорожнього руху, ваша дитина буде діяти так само! 
     У малюка дошкільного віку обмежене поле зору, тому він не може навіть приблизно визначити відстань до автомобіля, що наближається. Зрозуміти, з якою швидкістю рухається авто, здатний навіть не кожний школяр. Навіть якщо дитина дивиться на автомобіль, це не значить, що вона його бачить. Захоплений власними думками, переживаннями, часто малюк просто не помічає транспортний засіб. 
     А малята в дошкільному й молодшому шкільному віці взагалі не сприймають автомобіль як небезпеку. Для них яка-небудь іграшка, наприклад м'яч набагато важливіше за здоров'я й життя. Тому існує правило: якщо на дорогу викотився м'яч - чекай дитину. Потреба дітей у русі в цьому віці, яка переважає над обережністю, прагнення гратися в будь-яких ситуаціях, невміння швидко оцінити обстановку або прийняти правильне рішення, недостатні знання про джерела підвищеної небезпеки можуть привести до сумних наслідків. 
     У перехідному віці виникають інші труднощі – підліткам властиве нехтування небезпекою. Вони певні, що з ними не відбудеться те, що трапляється з іншими. І, не дивлячись по сторонах, без остраху виходять на дорогу. 
     Варто звернути увагу на те, що діти – це особлива категорія пішоходів і пасажирів. Їх не можна міряти тими ж категоріями, що й дорослих, адже для них дослівне трактування Правил дорожнього руху неприйнятне, а нормативний виклад обов'язків пішоходів і пасажирів на недоступній для них дорожній лексиці ускладнює процес навчання й виховання. 
      Пам'ятайте, що ви стаєте учасником дорожнього руху не на проїзній частині вулиці, а ще на тротуарі. Тому відправляючись у школу з малюком, поясніть йому, що потрібно бути уважним з перших же кроків, виходячи з під'їзду будинку. Кілька разів треба з дитиною пройти до школи різними маршрутами, підрахувати, скільки часу йде на кожен з них, які перешкоди трапляються на шляху, скільки разів ви переходите дорогу і чи можна цього уникнути і т. д. Тоді вибираєте найбезпечніший маршрут для дитини, яким вона ходить, щоб знати, де її зустрічати, коли раптом затримається у школі. Пройдіть з нею увесь шлях і намагайтеся показувати найнебезпечніші ділянки на дорозі. Відзначте ті моменти, які виникають при посадці в громадський транспорт і, особливо, при виході з автобуса або тролейбуса. 
        Безпечна дорога – це життєва необхідність. І маршрут вашої дитини повинні знати найближчі люди, щоб у разі необхідності надати допомогу.  Поясніть дитині, що ступаючи на проїжджу частину, поспіх і сум'яття необхідно залишити на тротуарі, потрібно дотримуватись повного спокою й заборонено відволікатися на будь-що ті кілька хвилин, які потрібні для переходу дороги. 
   Навчіть своїх дітей правилам безпечного переходу проїзної частини дороги! Поясніть дитині, що зупинити автомобіль відразу – неможливо. Щодня нагадуйте дитині: перш ніж перейти дорогу – переконайся безпеці!
         Навчайте дітей умінню орієнтуватися в дорожній ситуації, виховуйте потребу бути дисциплінованими на вулиці, обережними й уважними! 
         Пам'ятайте, що пішоходи – найнезахищеніші учасники дорожнього руху! 

Матеріал підготувала методист Просяник Н.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (24.09.2014)
Переглядів: 167 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0