Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ДЛЯ ЛЮБИТЕЛІВ СОЛЯРІЮ

Що ще може так порадувати жінку, як не гарна сяюча шкіра. Засмагла шкіра завжди виглядає краще, здоровіше, недоліки шкіри стають менш помітними. В наш час сонячні ванни не єдиний спосіб отримати засмаглу шкіру. Ще є солярії.

У природному сонячному світлі переважають УФ-промені типу «В», впливають переважно на верхні шари шкіри, тоді як лампи солярію випромінюють промені типу «А» — довгі, що впливають на більш глибокі шари шкіри.

На відміну від звичайних, сонячних променів, випромінювання ламп солярію сильніше зневоднює і сушить шкіру, а так само призводить до утворення вільних радикалів, які прискорюють процеси старіння і навіть можуть викликати різні новоутворення.

Завдяки випромінюванню ультрафіолетових променів, солярій може надати шкірі гарну рівномірну засмагу за короткий час. Але ще солярій може зіпсувати вашу шкіру. Тому варто дізнатися як безпечно засмагати в солярії.

Відвідуючи солярій можна придбати користь:

- придбати гарну засмагу.

- знизити в значній мірі ризик захворювання остеопорозом. Більш ніж сто функцій нашого організму знаходяться в залежності від впливу сонячних променів. Одна з них - синтез вітаміну D. Цей вітамін відповідає за засвоєння організмом кальцію, втрата якого відбувається при остеопорозі.

- Допомогти вашому імунітету впоратися з великою кількістю інфекцій, якщо ви схильні до частих застуд.

- Допомогти і при розширених, але ще не доведених до хронічного варикозу судинах ніг.

У всіх цих випадках солярій стає незамінним засобом оздоровлення.

Але штучні сонячні промені в солярії в надмірній кількості можуть нанести шкоду: привести до багатьох проблем - зростання пухлин, порушення структури волосся, зміні пігментації шкірного покриву, втрати еластичності шкіри.

Щоб уникнути подібних проблем, варто дотримуватися правил під час відвідування солярію.

Якщо ви збираєтеся перший раз скористатися солярієм, порадьтеся з лікарем. У деяких людей дуже чутлива шкіра і їм не рекомендується дана процедура, вона може спровокувати фотодерматоз (алергія на сонце). Також є деякі види препаратів, приймаючи які не можна засмагати. Тому, перед походом в солярій, консультація фахівця не зашкодить.

Загальновідомі правила безпеки в солярії говорять про те, що перед кожним сеансом засмаги на тіло потрібно нанести спеціальні сонцезахисні засоби, які допоможуть шкірі впоратися з ультрафіолетовими променями. Вони не будуть перешкодою для засмаги, а навпаки допоможуть домогтися рівномірного відтінку шкіри.

Не засмагайте топлес. Особливу увагу цьому правилу повинні приділити жінки, старші 30 років. Вплив прямих ультрафіолетових променів може призвести до появи різних захворювань грудей. Якщо ви не хочете мати сліди від купальника на шкірі, ви завжди можете придбати спеціальні наклейки для грудей прямо в салоні. Також рекомендується закривати подібними наклейками родимки.

Не слід відвідувати солярій після різний косметичних процедур. Реакція шкіри на ультрафіолет після косметичних процедур може проявлятися по-різному: від почервоніння і лущення до опіків і порушення цілісності та структури шкірного покриву.

Відвідувати солярій і загоряти на сонці в один і той же день не рекомендується. Обов'язково потрібно знати, що не можна відвідувати солярій два дні поспіль. Крім того, лікарі не рекомендують проводити серію сеансів частіше, ніж два рази на рік. 

І останнє правило безпечної засмаги - міра. У всьому потрібно знати міру, а особливо в тому, що може нашкодити вашому здоров'ю. Косметологи не рекомендують відвідувати солярій частіше разу на тиждень. А час одного сеансу засмаги не повинен перевищувати 7-ми хвилин. Хоча цим правилом жінки зазвичай нехтують.

Загоряти чи ні - це особистий вибір кожної людини. Просто перед тим, як іти в солярій, добре подумайте, наскільки сильно вам це необхідно.

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету 
НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області Треніна А.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (22.04.2016)
Переглядів: 66 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0