Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ДОПОМОГА ДИТИНІ ПРИ СОНЯЧНОМУ ТА ТЕПЛОВОМУ УДАРІ

Сонячний і тепловий удар – головні небезпеки літа. Їх наслідки можуть виявитися дуже серйозними, а в деяких випадках навіть фатальними. Ось чому важливо пам’ятати про запобіжні заходи і знати, як надати першу допомогу потерпілому. 
Перегрівання організму – це хворобливий стан, що може виникнути внаслідок тривалої дії на організм підвищеної температури зовнішнього середовища (на виробництві, в умовах, які утруднюють тепловіддачу з поверхні тіла, в районах з гарячим кліматом). 
Спека може призвести до теплового та сонячного ударів. Тепловий удар – це загальний перегрів організму через розлад терморегуляції під впливом надлишку тепла. Сонячний удар – ураження центральної нервової системи внаслідок інтенсивної тривалої дії прямих сонячних променів на голову.
Діти отримали можливість більше часу проводити на свіжому повітрі, спілкуватися з природою. Завдання батьків в цей час - захистити дітей від негативних факторів, які можуть завдати шкоди їх здоров'ю, зуміти, в разі необхідності, грамотно надати долікарську допомогу. 
Для маленької дитини достатньо навіть однієї години на відкритому сонці для отримання теплового або навіть сонячного удару. 
Особливо важко проходять теплові й сонячні удари у дітей до року, тому що система терморегуляції в їх організмі ще недосконала. У дітей у віці до одного року симптоми теплового удару проявляються в наступному: з'являється почервоніння і подальша блідість обличчя, підвищується температура тіла до 38-40 °С. Дитина спочатку збуджена, потім стає млявою. З'являється холодний піт, іноді позіхання, відрижка, нудота, розлад шлунку і почастішання стільця. Можуть виникнути судомні посмикування м'язів обличчя і кінцівок.
У дітей більш старшого віку тепловий удар може протікати у формі загальної слабкості, проявів млявості, непритомного стану, нудоти, блювання, підвищення температури, частого слабкого пульсу, носової кровотечі. 
При виникненні вищеописаних станів, батьки негайно повинні приступити до надання першої долікарської медичної допомоги, і, виходячи з тяжкості стану дитини, викликати швидку допомогу. Перша долікарська допомога полягає в наступному: необхідно перенести дитину в тінь або прохолодне приміщення, обтерти прохолодною водою, на голову покласти холодний компрес. Давати охолоджене пиття, часто, але невеликими порціями. Якщо дитина перебуває в непритомному стані, то давати їй пити не можна, щоб уникнути попадання рідини в дихальні шляхи. 
Як уникнути теплового та сонячного удару?
Виходячи на вулицю в спекотний літній день, обов'язково надягайте малюкові світлу панамку і легкий одяг з натуральних тканин. Утримуйтеся від перебування в жарку пору доби під прямими сонячним променями з дітьми молодше одного року.
Пам'ятайте, що діти зі світлою шкірою мають більше шансів отримати сонячні опіки шкіри та очей, ніж смагляві. Уникайте перебування на сонці в жарку пору року в період з 10 до 15 години. Навіть у хмарні дні ультрафіолетові промені сонця потрапляють на оголену шкіру і можуть пошкодити її.
За 20-30 хвилин до прогулянки нанесіть на відкриті ділянки шкіри дитини сонцезахисний крем. Не забувайте наносити крем повторно - кожні 2 години перебування на вулиці і, додатково, після купання. 
Не забувайте, що перші сонячні ванни Вашої дитини не повинні перевищувати 5-6 хвилин, а після утворення засмаги - 8-10 хвилин. Приймайте сонячні ванни (загорайте) з дитиною не більше 2-3 разів на день, з перервами, під час яких дитина має знаходитися в тіні. По можливості, беріть з собою на пляж парасольку від сонця. Для попередження перегрівання, частіше пропонуйте маляті пити, протирайте вологою серветкою, рушником його обличчя і відкриті ділянки тіла.

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету Треніна А.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (13.07.2015)
Переглядів: 177 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0