Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЯК ОХОЛОДИТИ КІМНАТУ БЕЗ КОНЦИДІОНЕРА

Що робити якщо в будинку постійно стоїть спека, а встановити кондиціонер немає можливості? Насправді існує кілька дієвих способів, як можна охолодити кімнату без кондиціонера.

Штори

Для того щоб сонячні промені не проникали в приміщення і не нагрівали його досить щільно засунути штори або закрити жалюзі. Цей метод підходить для квартир, вікна яких розміщені на південь. Якщо вікна «дивляться» на північ, то закривати фіранки немає необхідності.

Затемнення вікон

Цей метод популярний серед власників південних квартир. Його суть в тому, що на скло наклеюється спеціальна захисна плівка зеленуватого або синюватого кольору, яка перешкоджає проникненню сонячних променів в приміщення. «Мінусом» даного способу є те, що губляться натуральні кольори за вікном.

Фольга 

У регіонах з жарким кліматом дуже популярний метод наклеювання фольги на вікна. Зробити це можна за допомогою двостороннього скотчу. Фольга перешкоджає не тільки проникненню сонячних променів в приміщення, але і не дозволяє йому нагріватися. Але разом з тим через фольгу не видно, що відбувається за вікном, а якщо цей спосіб застосувати на перших поверхах будинків, то фольга може засліплювати водіїв, які їдуть по дорозі машин.

Провітрювання

Щоб у кімнатах не було дуже жарко необхідно їх провітрювати. Причому робити це необхідно або рано вранці, або ввечері і вночі, коли температура повітря нижча. Провітрюючи приміщення з 10 до 18 годин можна запустити в кімнати ще більше тепла. Днем найкраще просто включати вентилятор.

Вологість

Відомо, що спека більш відчутна, якщо в кімнатах спостерігається низька вологість. Так само погано, якщо вологість висока. Щоб забезпечити в кімнатах необхідну вологість повітря можна розвісити, наприклад, мокрий одяг або час від часу збризкувати штори водою. Крім того по кімнатах можна розставити посудини з водою, в які за бажанням додати ароматичні масла лаванди, м'яти або цитрусових.

Вологе прибирання

У жарку пору року вологі прибирання в кімнатах бажано проводити якомога частіше. Необхідно регулярно мити підлоги, протирати вікна, полички та двері. Все це дозволить дещо збільшити вологість в приміщенні, а також позбавити від пилу, що в свою чергу дозволить легше дихати.

Джерела обігріву

Всім відомо, що техніка під час роботи нагрівається, чим ще більше збільшує температуру повітря в жарку пору року. Для того щоб хоч якось полегшити собі перебування в кімнаті необхідно вимкнути всю непотрібну техніку, особливо якщо це лампові телевізори, підігрівачі та подібні агрегати.

Саморобний охолоджувач повітря

Щоб створити саморобний охолоджувач повітря знадобиться пляшка з водою, яка попередньо побувала в морозильній камері, і вентилятор. Пляшка ставиться між вентилятором і місцем, яке треба охолодити, а вентилятор включається на повну потужність і поступово розносить струменя холодного повітря по всьому приміщенню.

Відомо, що гаряче повітря завжди піднімається вгору, тому щоб полегшити собі муки від спеки спати можна не на ліжку, а на підлозі, де буде трохи прохолодніше. Також бажано частіше приймати контрастний душ, який просто чудово охолоджує тіло. При цьому спочатку необхідно обливатися гарячою водою, а потім холодною.

Матеріал підготувала заступник завідувача обласних та м Ужгород курсів Просяник Н.С.

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (11.06.2015)
Переглядів: 89 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0