Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ НОВОРІЧНУ ГІРЛЯНДУ - ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

Кожен з нас ще до настання довгоочікуваного свята по-своєму прикрашає і лісову красуню, і житло, і прилеглу територію (коли мається на увазі приватний будинок). Але якщо читача цікавить питання вибору новорічної гірлянди, то справа, швидше за все, не в кількості і кольорі лампочок, а в експлуатаційних характеристиках виробу і його безпеки. Ось з цим ми і розберемося. 
Як правильно вибирати новорічну гірлянду?
1. Вивчити супровідну документацію. Основне завдання – отримати вичерпну інформацію про продукції. Непрямим підтвердженням того, що гірлянда зроблена якісно, є наявність докладних даних про виробника, технічних характеристик та специфіки використання виробу. Наприклад, тільки для інтер’єру або універсального застосування.
Вибираючи гірлянду для прикраси ялинки, потрібно обов’язково перевірити, чи є на товар пожежний сертифікат. Саме по цьому пункту до продукції «made in China» найбільше претензій. А точніше – її повна невідповідність (за рідкісним винятком) пропонованим вимогам.
2. Уточнити окремі параметри гірлянди:
• Потужність. Незалежно від кількості лампочок, сумарний – не більше 60 Вт. Це норма.
• Ел/харчування. Перевагу при виборі потрібно віддавати гірляндам, які працюють через адаптер, тобто на зниженій напрузі.
• Перетин дроту. Якщо воно менше половини «квадрата», то таку гірлянду вибирати не варто.
• Довжина проводу між вилкою і останнім освітлювальним приладом в ланцюзі (лампочкою). Повинно бути, як мінімум, 1,5 м. Це одна з вимог безпеки на випадок загоряння.
• Перемикач режимів. Зазвичай його електронна схема, зібрана на невеликій платі, знаходиться в пластиковому корпусі. Ось міцність останнього і слід перевірити.
3. Подивитися комплектацію. У першу чергу це відноситься до традиційних гірляндам, з лампочками. У роздріб такі елементи не продаються, а враховуючи їх конфігурацію, особливості виконання контактної групи, підібрати якийсь аналог практично неможливо. Тому потрібно перевірити, скільки запасних ламп в комплекті поставки. гірлянди Оптимально, на кожні 5 – 6 штук в гірлянді мінімум 1 – для заміни. Природно, тієї ж потужності.
4. Перевірити на працездатність. Краще переконатися відразу, як працює гірлянда, ніж потім витрачати час на її заміну. Причому потрібно перевіряти на всіх режимах, які передбачені для даної моделі. З цієї точки зору набувати прикраса на вулиці, у «лоточників», справа ризикована хоча б тому, що підключити гірлянду до пром/напруги не вийде – такі точки продажу рідко мають приєднання до ел/мережі.
5. Гірлянди на світло діодах. Подібні гірлянди вважаються більш практичними, а за своєю ефективністю нітрохи не гірше традиційних виробів, зібраних на лампочки розжарювання. Якщо розглядати принцип вибору «в загальному», то він ідентичний вищеописаного. Але є ряд особливостей, які потрібно враховувати.
Світлодіодні гірлянди діляться на 2 класу – «домашні» (інтер’єрні) і вуличні. Це дещо полегшує вибір. Потрібно подивитися на маркування. Індекс IP65 – універсальний варіант. Така гірлянда однаково добре підходить для розміщення як всередині будинку, так і поза його.
Це ж відноситься і до продукції, маркованої IP40 – універсальність. Але в плані температурного діапазону застосування такі гірлянди «слабкіше». Фахівці не рекомендують їх здобувати для регіонів, де в новорічні свята сильні морози – не рідкість.
6. Матеріал ізоляції. Якщо вона з ПВХ, то для вулиці (а Новий Рік – це мінусові температури) така гірлянда однозначно не підходить. Оплетка з каучуку веде до подорожчання продукції, але зате така прикраса більш безпечно в експлуатації.
7. Довжина. Потрібно врахувати, що світлодіодне гірлянду при необхідності можна наростити (через конектор), а ось обрізати – не можна.
8. Товщина. В продаж надійшли новинки – гірлянди у вигляді тонкого шнура. Кращий варіант, так як таку «дріт» і запроторити легко, і простягнути практично по будь-якій траєкторії. Наприклад, викласти спіраллю.
9. Режим роботи. При виборі і перевірці гірлянди потрібно подивитися не тільки на те, включається вона чи немає, але і як сприймається її світіння. Не всіх, наприклад, влаштовує занадто часте миготіння вогнів, комусь не подобається швидкість їх переміщення. Нюансів багато, і якщо вже вибирати для себе, то варто витратити час і на це, а не просто переконатися в справності, віддати гроші і піти.

Матеріал підготувала заступник завідувача обласних та м. Ужгород курсів Просяник Н.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (11.12.2015)
Переглядів: 53 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0