Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАСМАГАТИ

Лікарі стверджують, що засмагати шкідливо, тому що під впливом прямих сонячних променів настає раннє старіння шкіри, підвищується ризик ракових захворювань. Вихід один – сонцезахисні засоби, які допоможуть зберегти еластичність і пружність шкіри, утримати в її клітинах вологу і максимально захистити від небезпечних інфрачервоних і ультрафіолетових променів. 

Щоб звести до мінімуму шкоду від засмаги, треба діяти з усією обережністю і озброїтися спеціальними косметичними засобами. Сонцезахисні креми повинні містити спеціальні речовини, що блокують надходження в організм ультрафіолетового випромінювання. На таких кремах завжди позначений індекс захисту, причому на деяких навіть два. Один називається SPF (SunProtectiveFactor). Він позначає рівень захисту від ультрафіолетових B-променів. Інший індекс, UVA, відповідно показує захист від A-променів.Чим більше показник, тим вище рівень захисту.

Як використовувати крем.

Важливо не тільки купити правильний крем, але й грамотно його використовувати. Наносити сонцезахисний засіб треба за півгодини до сонячної ванни, тобто не на пляжі, а вдома або в готелі. Найжорстокішій сонячній атаці піддаються випуклі частини тіла. Відповідно необхідно особливо ретельно змащувати ніс, лоб, груди, коліна і плечі. Втирати крем рекомендується круговими рухами по напрямку до серця. Правило «чим більше, тим краще» у випадку з сонцезахисними засобами не діє. Захисний шар повинен бути рівномірним. Надто густо нанесений крем швидко нагріється і може призвести до опіку. Звичай крем забезпечує в середньому тригодинний захист. Якщо сонячні ванни супроводжуються купанням, то оновлювати захисний шар необхідно приблизно через кожні чотири заходи у воду.

Як правильно засмагати:

1. Час сонячного опромінення збільшуйте поступово, починаючи з мінімального – 5-10 хвилин.

2. Не слід знаходитися під прямими променями сонця з 12 до 15 годин – це час найбільш активного радіаційного випромінювання. Дуже підступне весняне сонечко: воно не здається нам спекотним, а між тим спектр його містить значно більше ультрафіолетових променів, ніж влітку.

3. Сонце не пожаліє вас навіть якщо ви маєте смугляву шкіру, тому перші 2-3 дні користуйтеся кремом від засмаги, потім, коли небезпечний період мине, можете користуватися й кремом для засмаги. До речі не слід втирати велику кількість олії – під впливом сонця, вона нагрівається і починає палити. І ще: ніколи не можна вживати для загару живильний крем, а тим більше крем, що містить гормони. Після засмаги крем і масло слід змити.

4. Збираючись на пляж, не варто гримувати обличчя і змащувати тушшю вії: під променями безжального сонця ваша «краса» швидше за все може потекти.

5. Не варто одягатися за принципом «чим коротше, тим краще». Тканини повинні бути світлими, не синтетичними, а натуральними. На голову краще надягати капелюх з широкими полями (з попліну або бязі).

6. Після моря волосся слід ретельно промити – солона вода погано діє на нього.

7. Після сонячної ванни не поспішайте під холодний душ, спочатку потрібно трохи охолонути в тіні.

8. Спрагу не слід тамувати не тільки спиртним, але і холодними напоями. Тамувати спрагу можна водою з лимонним соком, іншими підкисленними засобами. Корисні багаті мікроелементами мінеральні води. Морозиво знижує температуру тіла на 1-2 градуси тільки в порожнині рота, спрагу не знімає, лише веде до переохолодження ділянки носоглотки. Багато їсти ніколи не варто на сонці.

Що робити якщо шкіра згоріла.

Якщо крем не допоміг і ви все-таки отримали сонячний опік, треба терміново прийняти анальгін, аспірин або ібупрофен. Почервоніння можна змастити кефіром або сметаною. Звести до мінімуму ймовірність опіку допоможуть креми, якими слід користуватися після тривалого перебування на сонці.

Щоб ваша шкіра не облізла і ви не отримали сонячний удар, треба пам’ятати, що найнебезпечніше засмагати з 11 до 12 години; перша в році сонячна ванна не повинна перевищувати 15 хвилин; вилазячи з води, треба як слід обтертися.

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету Треніна А.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (08.06.2015)
Переглядів: 65 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0