Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАСМАГАТИ ДИТИНІ

Такі суперечливі сонячні промені. З одного боку вони так необхідні для дитячого здоров'я, з іншого боку можуть завдати шкоди дитячому організму. Щоб веселощі на сонці не привели до проблем зі здоров'ям, потрібно знати, як правильно засмагати дитині. Сонячні промені дуже сильно впливають на організм людини, особливо на дитячий. Від потужності впливу на поверхню шкіри і внутрішніх органів залежить користь чи шкода сонячного випромінювання.

Опромінення сонячними променями в помірних межах дає хороший оздоровчий ефект, оскільки знищується багато хвороботворних організмів. Під дією ультрафіолету шкіра людини виробляє вітамін D. При зайвому ж випромінюванні виникають ракові мутації клітин шкіри.

Для малюків помірна засмага корисна тим, що вона підсилює роботу імунної системи і покращує обмін речовин в організмі. Завдяки ультрафіолету в організмі дитини синтезується вітамін D, який допомагає всмоктуватися кальцію в кишечнику. А кальцій, як відомо, краще джерело міцних зубів і кісток. Також він необхідний для хорошого згортання крові, це дуже важливо при порізах і кровотечах. Та й у травній системі він виконує не останню роль. Кальцій корисний для нормальної роботи кишкових ферментів і посилення секреції шлункового соку.

Регулярне перебування під сонячними променями радять дітям при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, алергічних захворюваннях, захворюваннях кишечника і шлунка, проблеми з опорно-руховою системою, а також патологіях нервової системи. Оздоровчий ефект досягається при дотриманні регулярності і поступовості прийняття сонячних ванн.

Для дітей перебування на сонці має бути обмежена суворими правилами. Діти до п'яти років дуже чутливі до ультрафіолетового випромінювання. Дітям до року взагалі краще не засмагати під прямими сонячними променями, з ними краще перебувати в тіні. З немовлям краще вирушати на прогулянку ближче до вечора або навпаки, рано вранці. Дітям двох-трьох років не варто грати на сонці опівдні, коли інтенсивність сонячних променів максимальна. Розсіяне сонячне світло в тіні дерев, ранкове або вечірнє сонце корисніші, ніж прямі сонячні промені в спекотний полудень.

Тривалі сонячні ванни можуть привести до сонячних опіків, які в свою чергу здатні спровокувати ракові пошкодження шкіри, а також раннє старіння шкіри. Не слід забувати і про небезпеку сонячного або теплового удару.

Правила поведінки дитини на сонці - захист від сонця для дітей

Отже, перш за все, потрібно засвоїти одне маленьке правило. Скільки б дитина не перебувала на сонці, вона повинна бути обов'язково в головному уборі. Кепки, панамки або просто косинки мають бути обов’язково в у дитячому гардеробі. Без панамки не випускайте малюка на сонці взагалі.

Тепер про час перебування на сонці. Безумовно, краще в саме пекло не гуляти з дитиною. Обмежитися прогулянкою до 11 годин максимум і ввечері після 17 години. Якщо ж гуляєте після 11 годин дня, то вибирайте тінисту місцевість, під тентом або в тіні дерев.

Малюкові з рудою шевелюрою, з веснянками, зеленими очима і «сметанною» шкірою загоряти взагалі не можна, оскільки вони моментально «згорають» на сонці. Допустимий опіковий поріг (це час, протягом якого можна перебувати на сонці без шкоди для здоров'я і для шкіри) для таких діток становить 5-10 хвилин. Те ж саме стосується і юних блондинів з сірими, блакитними або зеленими очима, правда у них опіковий поріг може бути продовжений до 10-20 хвилин.

Якщо необхідно вийти на вулицю у «недозволений» час, то обов'язково потрібно одягнути дитину в бавовняний одяг, бажано з рукавами для того, щоб було якомога менше контакту з ультрафіолетом.

А також незалежно від того, в який час ви виходите гуляти, до 11 години або після, не забудьте запропонувати маляті сонцезахисні окуляри. Так-так, не ставтеся до цього аксесуара як тільки лише до іграшки для маленького чоловічка. Окуляри дійсно захищають оченята крихти від шкідливого ультрафіолету.

На відкриті частини тіла слід наносити сонцезахисні засоби. Вибирайте засоби з охоронним чинником (SPF) від 30 до 50.

Не забувайте про питний режим. Дитина у віці від 1 до 3 років повинна випивати приблизно 1 літр рідини в день, дитина від 3 до 6 років - до 1,5 літрів.

Виробивши у дитини чіткі правила поведінки на сонці, можна використовувати сонячні промені для зміцнення його здоров'я.

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (13.08.2018)
Переглядів: 18 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0