Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЯК ВИБРАТИ ЯКІСНИЙ І БЕЗПЕЧНИЙ ОБІГРІВАЧ?

З настанням холодного сезону вельми актуальною стає тема вибору якісних обігрівачів, адже центральне опалення в наших краях включають далеко не відразу, а розкішшю автономного похвалитися може далеко не кожен.
У холодні зимові вечори за допомогою обігрівача можна непогано прогріти домашнє приміщення, або ж підтримувати на належному рівні вічно прохолодні офіси. Сьогодні на ринку побутової техніки представлений величезний асортимент обігрівачів, вони відчутно відрізняються за ціною і зовнішнім виглядом, що істотно ускладнює вибір.
Сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати хороший і якісний обігрівач, який прослужить вам довгу службу і не змусить вас страждати від можливих незручностей. Щоб зробити усвідомлений вибір на користь тієї або іншої моделі, необхідно ретельно вивчити весь пропонований асортимент в повному обсязі, розібратися в перевагах і недоліках кожного.
Давайте розглянемо основні види, що існують на нашому ринку, обігрівачів, і вже, в залежності від характеристик кожного, будемо підводити підсумки.
ОСОБЛИВОСТІ МАСЛЯНИХ ОБІГРІВАЧІВ
Мабуть, найбільш поширеними обігрівачами в наших квартирах стали саме масляні, в основному, завдяки їх легкості транспортування і відносній безпеці використання.
Зовні вони нагадують звичайні секційні радіатори, які підключають до центрального опалення: вони випускаються з різною кількістю секцій, завдяки чому завжди можна підібрати прилад необхідної потужності.
Пристрій у масляних обігрівачів досить-таки просте: всередині знаходиться електрична спіраль, яка розжарюється і, тим самим, прогріває мінеральне масло, яке наповнює весь пристрій.
Масляні обігрівачі - це відмінний вибір для житлової квартири або дачі, адже вони легко транспортуються з кімнати в кімнату завдяки своїм коліщаткам.
Правда, варто відзначити, що вони можуть мати один вельми неприємний недолік: моделі, які не обладнані термостатом, можуть розігріватися до високих температур, 100 ° -120 °, що може призвести до опіків.
Моделі, забезпечені термостатом, нагріваються до встановлених температур, після чого автоматично відключаються. Якщо ж ваш обігрівач не забезпечений термостатом, то їх і зовсім не рекомендують використовувати в тих приміщеннях, де є діти або домашні тварини.
Слід враховувати той факт, що масляні обігрівачі витрачають досить-таки багато часу для свого розігріву, а, значить, щоб приміщення встигло прогрітися до необхідного моменту, його необхідно включати заздалегідь.
З одного боку, цей факт можна віднести до недоліків, а, з іншого, завдяки тим же властивостям, вони куди довше утримують тепло, підтримуючи в кімнаті необхідну температуру. Також до їх переваг відносять безшумність роботи, пожежна безпека і компактність.
ОСОБЛИВОСТІ КОНВЕКТОРІВ
Якщо ви велика увага приділяєте саме дизайну опалювального приладу, то, можливо, вам варто звернути свою увагу в бік конвекторних обігрівачів. Зовні вони завжди представлені невеликими і дуже витонченими конструкціями, які завдяки сучасному дизайну, завжди вдало і гармонійно вписуються в домашній або офісний інтер`єр.
Але це далеко не єдина їхня гідність: вони так само, як і масляні, можуть похвалитися високою безпекою експлуатації, до того ж вони практично завжди оснащені термостатом, який не дає перегріватися металевого корпусу.
Конвекторні обігрівачі влаштовані не так і складно: всередині розташувався нагрівальний елемент, найчастіше, керамічний, який не спалює пил і не «випалює» повітря в приміщенні. Процес обігріву відбувається завдяки законам конвекції: холодне повітря нагрівається і піднімається вгору, а холодний опускається на його місце.
Саме через це конвекторний обігрівач найрозумніше розміщувати ближче до підлоги, тоді його робота буде більш ефективною. Електричні конвектори абсолютно безшумні, але деякі моделі можуть бути оснащені вентилятором, який включається, щоб швидше розподілити по кімнаті тепле повітря, після чого вимикається.
Серед даних опалювальних приладів зустрічаються навіть такі модифікації, які зовсім не бояться підвищеної вологості, а, значить, їх можна використовувати у ванній кімнаті. Чи є недоліки у таких опалювальних приладів?
Скоріше ні, ніж так, хіба що, їх відносно висока ціна, але це питання кожен вирішує сам. До речі, варто відзначити, що обігрівачі - це саме та побутова техніка, на якій не варто економити, адже це питання вашої безпеки і комфорту.
ТЕПЛОВЕНТИЛЯТОРИ
Тепловентилятори - це найпримітивніший і доступний опалювальний прилад, який, найчастіше, використовують для обігріву невеликих приміщень. У порівнянні з двома попередніми представниками, тепловентилятори мають зовсім невеликі габарити, їх можна встановлювати на підлозі, столі або кріпити до стіни.
Принцип роботи простий: всередині пластикового корпусу розжарюється спіраль, гаряче повітря від якої поширюється по всьому приміщенню завдяки вбудованому вентилятору. Тепловентилятори дуже швидко прогрівають приміщення, а завдяки вбудованому термостату, вони контролюють температуру і не потребують відключення в разі перегріву.
Але є і свої недоліки: при виключенні приміщення швидко остигає, до того ж при тривалій роботі може сильно дратувати шум, видаваний працюючим вентилятором. Крім цього, тепловентилятори сильно «сушать» повітря і палять пил, яка випадково потрапляє на спіраль, видаючи при цьому неприємний запах гару.
ІНФРАЧЕРВОНІ ОБІГРІВАЧІ
Інфрачервоні обігрівачі - це прекрасне рішення для офісів або навіть відкритих майданчиків, наприклад, кафе або ресторани з зовнішніми майданчиками, хоча і для будинку вони теж підходять. Ви запитаєте чому?
Вся справа в їх особливу рису: такі прилади нагрівають не повітря в приміщенні, а довколишні предмети, будучи своєрідним невеликим сонцем. Інфрачервоні обігрівачі мають одну дуже важливу характеристику: випромінюючи теплову енергію, вони, тим самим зігрівають меблі, стіни і, природно, людей. Використання таких обігрівачів дозволяє створювати в приміщеннях зони з локальним освітленням, що відчутно економить електроенергію і ідеально підходить для нежитлових приміщень, які необхідно тимчасово забезпечити теплом.
Тепер, коли ви маєте в своєму розпорядженні інформацією про всі види обігрівачів, ви можете зробити усвідомлений вибір в залежності від конкретних умов його використання. При покупці такого пристрою досить важливо враховувати не тільки його вигляд, але і потужність, адже саме від неї залежатиме, на який обсяг розрахований конкретний прилад.

Будьте обережними!

Просяник Н.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (13.10.2016)
Переглядів: 75 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0