Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЯКЩО ТИ ПОТРАПИВ У СИЛЬНУ ТЕЧІЮ

 

Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку – відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.

Основними умовами безпеки є:

˗         правильний вибір місць купання;

˗         вміння дорослих і дітей плавати;

˗         суворе дотримання правил поведінки під час купання й катання на плавзасобах;

˗         постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Якщо сталося так, що ви відпочиваєте біля річки з сильною течією, то треба бути вдвічі обачнішим. 

У річках з сильною течією плавати небезпечно, оскільки сила течії настільки велика, що навіть хороші плавці насилу можуть йому опиратися. Вже скільки разів твердили світу, що не слід лізти у воду, не знаючи броду. Та все не про запас. Що робити, якщо з необережності все ж ти потрапив у течію?

Річковий протяг

Якщо протягом захопило тебе і винесло на середину річки, не потрібно чинити опір течією. Помилка горе-плавців у тому, що вони з усіх сил намагаються дістатися до берега, рухаючись перпендикулярно напрямку течії. Робити цього у жодному разі не варто.

Твоє завдання - втриматися на воді, витративши при цьому якомога менше зусиль. Для цього рухатися слід в ту ж сторону, куди направлено протягом, але трохи навскоси по напрямку до берега. У такому випадку ти без особливих зусиль зможеш дістатися до берега, правда в декількох кілометрах від того місця, де ти зайшов у річку. Але проте ти залишишся живий.

Морський протяг

Морські течії, небезпечні для людини, виникають найчастіше між мілинами під час припливу. Такі течії відносять людину у відкрите море. Але в міру віддалення від берега, сила таких течій слабшає. Якщо ти потрапив у морський протяг, не слід панікувати та не чини опір течією. Рухайся у його напрямку. Ти відчуєш момент, коли протяг ослабне. Тоді можеш плисти до берега.

Вир

Якщо тебе затягує у вир, не потрібно чинити опір. Набери повітря і пірнай у воронку. Через 1-2 хвилини він сам викине тебе на поверхню. Твоє головне завдання набрати потрібну кількість повітря, щоб надовго затримати дихання під водою.

Від переохолодження або різкого переходу з зони теплої води у зону холодної з’являються судороги, що зводять руки і ноги. Головне — не розгубитися! Треба негайно перемінити стиль плавання, найкраще лягти на спину і плисти до берега. Намагайтеся утриматися на поверхні води і кличте на допомогу!

Плавець, що заплутався у водоростях, не повинен робити різких рухів і ривків, інакше петлі рослин затягнуться ще щільніше. Необхідно лягти на спину і постаратися м’якими, спокійними рухами виплисти у бік, відкіля приплив. Якщо це не допоможе, потрібно підтягти ноги, обережно звільнитися від рослин руками.

Іншими причинами нещасних випадків на воді можуть бути: переохолодження у воді; перевтомлення м’язів, викликане тривалою роботою їх без розслаблення, безперервного плавання одним стилем; купання незагартованого плавця у воді з низькою температурою та інше. В усіх випадках плавцю рекомендується перемінити стиль плавання і по можливості вийти із води.

 

Матеріал підготувала методист обласних та м. Ужгород курсів удосконалення керівних кадрів НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області Треніна Альона Сергіївна
 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (11.05.2017)
Переглядів: 89 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0