Головна » Статті » Пам*ятки для населення

КІДНЕПІНГ - ЯК УБЕРЕГТИ СВОЮ ДИТИНУ ВІД НЕБЕЗПЕКИ

На превеликий жаль, наші діти, незважаючи на нашу любов і турботу, не завжди знаходяться в безпеці. Напевно, одним з найпоширеніших страхів батьків є жах від того, що їх дитини можуть вкрасти. Про мотиви злочинців навіть думати страшно, адже малюки такі довірливі! Як же навчити дітей захищати себе і правильно діяти у небезпечних ситуаціях?
Щоб запобігти таким ситуаціям, потрібно з малечку вчити дітей правил поведінки у дома, на вулиці, в громадських місцях, навчальних та позашкільних установах. Для малюків ці правила мають бути чіткими і лаконічними. Та найефективнішим буде правило для батьків: «не залишати дітей без нагляду ні на хвилину». 
Для школярів можна уже моделювати відповідні ситуації та пояснювати як діяти у кожному випадку. Батькам постійно тримати на контролі, де і з ким знаходиться дитина, скільки часу там перебуватиме, домовитися про телефонні дзвінки у визначений час.
Простим правилам повинен слідувати кожен із батьків:
1.Ніколи не розмовляти із незнайомими людьми. На всі запитання особистого характеру: «Як тебе звати?», «А батьки вдома?» не відповідати.
2. Коли невідомі наполегливо вступають в розмову, голосно привернути увагу оточуючих фразами типу: «Не чіпайте мене!», «Люди, допоможіть!», кричати.
3.Нікуди не йти із незнайомими і навіть знайомими людьми без дозволу батьків.
4.Ходити лише за попередньо обговореним із батьками маршрутом. У разі зміни маршруту, часу перебування у певному місці – попередити батьків.
5.Звітувати батькам телефоном про прибуття до місця призначення. 
6.Не ходити малоосвіченими, безлюдними вулицями. Уникати прогулянок у темну пору доби.
7.Не сідати і не наближатися до авто із відкритими дверцятами.
8.Не розмовляти з людьми із авто (справжній водій не стане питати у дитини).
9.Не повідомляти нікому код замка вхідних дверей та не впускати нікого у під’їзд.
10.Нікому не відкривати дверей квартири і не впускати в квартиру без дозволу батьків. Якщо дзвонять у двері, спитати: «Хто там?» і телефонувати батькам.
11.Домовтесь із дітьми про слова паролі (попередження про небезпеку, місце знаходження, присутність підозрілих людей і т.д.).
12.Номера телефонів батьків записати в контактах з літери «А» (А мама, А тато) або налаштувати номери в швидкому наборі телефону. Це дасть змогу швидко знайти та набрати потрібний номер. А також номери: 101, 102. 103. (Як свідчить статистика не всі діти в екстремальній ситуації їх пам’ятають.)
13.Не виходити із транспорту за вимогою, чи проханням незнайомців. Привернути увагу оточуючих, водія. Не соромитись закричати при потребі.
14. Не беріть подарунки від незнайомих людей. Не куштуйте їжу (цукерки, їжу, напитки), не вживайте таблетки, ліки, запропоновані незнайомцями.
15. Нікому не повідомляти жодної інформації про свою сім’ю, родичів, сусідів. 
І на останок пам’ятайте - помітивши підозрілу поведінку дорослого по відношенню до дитини, не залишайтеся байдужими, втручайтеся у ситуацію, телефонуйте 102. Від злагодженості ваших дій може залежати доля та життя дитини.

Просяник Н.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (10.11.2017)
Переглядів: 47 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0