Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ЛІФТ

Ліфт (від англ. «Lift» - піднімати) - вид транспорту, який використовується для вертикального переміщення. Це дуже зручний пристрій, який міцно увійшов в наше життя.
Однак, через несправність або грубе порушення правил експлуатації, ліфт може стати джерелом небезпеки для людини.
З історії
У Нью-Йорку Перший пасажирський ліфт-підйомник був встановлений в 1857 році. Пристрій безпеки в поєднанні з використанням сталевих каркасів будівель дав можливість будувати хмарочоси.
Основні правила, які необхідні знати при користуванні ліфтом:
1. Не заходьте в кабіну ліфта, якщо помітили найменшу несправність (нещільно закриваються або ляскають двері, згасло світло, відчувається запах гару). 
2. Перед тим як увійти в ліфт, переконайтеся, що кабіна ліфта знаходиться на одному рівні з підлогою. 
3. Заходьте в ліфт спокійно, натискайте кнопку потрібного поверху тільки за умови остаточногозавантаження всіх пасажирів. 
4. Не намагайтеся затримувати автоматичне закриття дверей ліфта, щоб зачекати пасажира, який спізнюється.
Це цікаво
Найвищий хмарочос США має 106 ліфтів, 16 з яких-двоповерхові, тобто приймають і висаджують пасажирів відразу з двох поверхів. Два експрес-ліфта для відвідувачів оглядового майданчика на даху долають 412 метрів за хвилину і кілька секунд.
5. Якщо кабіна ліфта застрягла між поверхами, натисніть кнопку «Виклик диспетчера», назвіть йому номер під'їзду і номер будинки і чітко дотримуйтесь його вказівок. Не намагайтесь силою відкрити двері або привести ліфт в рух стрибками. Якщо кнопка виклику не працює, скористайтеся мобільним телефоном.
6. Відчувши, що кабіна ліфта дуже швидко пішла вниз, натисніть кнопку «Стоп», сядьте навпочіпки, обіпріться руками в підлогу.
Запам'ятайте! Проникнення всередину ліфтової шахти категорично заборонено і небезпечно для життя.
Правила поведінки в кабіні ліфта під час пожежі:
1. При перших ознаках пожежі в кабіні або шахті ліфта негайно повідомте про це диспетчера, натиснувши кнопку «Виклик диспетчера»в кабіні.
2. Якщо ліфт рухається, не зупиняйте його самі, а дочекайтесь зупинки. Вийшовши з кабіни, заблокуйте двері будь-яким предметом, щоб ніхто не зміг викликати ліфт знову і опинитися в пастці.
3. Попросіть сусідів або по мобільному телефону (телефон101) викличте пожежних.
4. При гасінні загоряння самостійно, категорично забороняється входити до кабіни ліфта, так як вона може мимовільно рушити через замикання палаючих проводів.
5. Кабіна знаходиться під напругою, тому небезпечно гасити осередок загоряння водою - використовуйте щільну суху тканину, вуглекислотний або порошковий вогнегасник, сухий пісок.
6. Якщо ліфт зупинився між поверхами, а осередок загоряння знаходиться поза кабіною і загасити його неможливо, кричіть, стукайте по стінах кабіни, кличте на допомогу.
7. Спробуйте розсунути автоматичні двері ліфта і вибратися назовні, покликавши на допомогу сусідів, при цьому будьте дуже обережні, не впадіть в шахту.
8. При неможливості самостійно вийти з ліфта до прибуття допомоги закрийте ніс і рот носовою хусткою, рукавом одягу,змочивши його будь-якою рідиною. Зберігайте витримку і спокій.
Запам'ятайте! Категорично забороняється користуватися ліфтом при пожежі! Концентрація диму в кабіні може бути небезпечною для людини, а зупинка ліфта через аварійне відключення електрики - смертельною.

Завідувач обласного методичного кабінету Федор О.Т.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (03.10.2018)
Переглядів: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0