Головна » Статті » Пам*ятки для населення

НЕ БІЙСЯ, РОЗДЯГАЙСЯ І ПЛИВИ!!!

Купання на Водохреща – це не канон, а традиція зі своїми правилами.

На Водохреща безліч людей приймають героїчне рішення про купання в ополонці. Але далеко не для всіх ця затія безпечна. 

Напередодні свята варто проконсультуватися з лікарем. Людям з захворюваннями легенів та серцево-судинної системи приймати участь в обряді забороняється!

За два тижні до купання необхідно підготувати організм до холоду, обтираючись рушником, змоченим у холодній воді, приймаючи контрастний душ, а також практикуйте короткочасне перебування на відкритому повітрі у мінімальній кількості одягу.

Не рекомендується різко пірнати або стрибати у воду. Потрібно заходити повільно та обережно, не занурюючись з головою. Перебувати у воді дозволяється лише кілька секунд. Щоб не впасти та не отримати травми чи забоїв необхідно одягати взуття на неслизькій та рельєфній підошві. Щоб уникнути переохолодження візьміть з собою рушник чи ковдру. Після занурення обітріться, одягніться в теплий одяг та випийте гарячого чаю.

Якщо ви все ж таки купаєтесь в місцях, де немає рятувальної чи медичної служби та виявили у себе наступні ознаки: тремтіння, блідість, посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг, можете сміливо констатувати: ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ!

У такому випадку необхідно негайно йти додому,  лягти у ліжко під ковдру та обкластись грілками, температура яких не перевищує 36о С. Якщо побіліли щоки, ніс, вуха, достатньо розтерти їх чистою рукою до почервоніння і появи поколювання. Можна використовувати для розтирань суху вовняну тканину та розчин спирту або горілки. Після відновлення температури тіла випити гарячого чаю чи кави. Ні в якому разі не можна поливати обморожені ділянки гарячою водою! Якщо у місцях обмороження виникло напухання та пухирі, а температура тіла не повернулась до норми – викличте швидку допомогу.

До цих порад варто прислухатись, щоб не отримати травм чи переохолодження. Бережіть своє життя та здоров’я!

Матеріал підготувала методист обласних та м. Ужгород курсів НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області  Просяник Н.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (19.01.2015)
Переглядів: 74 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0