Головна » Статті » Пам*ятки для населення

НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ГАЗОМ!

Перед вмиканням побутових газових приладів необхідно провітрити приміщення, а кватирку вікна залишити відчиненою на період роботи газового приладу.

Якщо ви покидаєте житло, то обов’язково перевірте положення ручок кранів на газових приладах і на газопроводі перед ними.

Пам’ятайте, що перед увімкненням газового приладу необхідно спершу піднести запалений сірник до пальника і тільки після цього відкривати кран.

Перш ніж запалити пальник духової шафи, необхідно провітрити духову шафу.

Перед користуванням газовими приладами, що мають відведення продуктів згоряння у димоходи, необхідно обов’язково перевірити в них тягу. Перевірка та прочищення вентиляційних та димових каналів проводиться одночасно, обов’язково перед опалювальним періодом, з оформленням відповідних актів – димоходи опалювальних котлів, ємкісних водонагрівачів (колонок), інших опалювальних приладів, що працюють сезонно.

Перевірка здійснюється один раз на рік – перед початком опалювального сезону, а для приладів, які працюють увесь рік – два рази (навесні і восени.)

Вимагайте від житлово-комунальних служб чищення димоходів !!!

Один примірник акту перевірки димових та вентиляційних каналів повинен передаватись у газове господарство. Термін дії актів – 12 місяців.

У зимовий період, у період різьких похолодань, власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів.

При відсутності тяги в димоході користування газовими приладами (котлом або колонкою) категорично заборонено.

Будьте обережні! У сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвод продуктів згоряння в димоходи з причини можливості виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення. Це небезпечно для життя.

Якщо ви покидаєте житло, то обов’язково перевірте положення ручок кранів на газових приладах і на газопроводі перед ними.

До відома мешканців приватних житлових будинків - у приватних будинках допускається чищення димоходів мешканцями після проходження інструктажу.

Власники житлового фонду та громадських будівель! Не порушуйте терміни перевірок технічного стану димових і вентиляційних каналів та їх оголовків.

Категорично забороняється самостійно підключати, відключати та переставляти газові прилади, а також ремонтувати їх. Усі ремонтні роботи та монтаж газових приладів повинні виконуватися тільки працівниками газового господарства! Звертайтеся в служби обслуговування та ремонту газового обладнання.

Пам’ятайте!

При виявленні запаху газу необхідно припинити користування газовими приладами, провітрити приміщення, викликати аварійну службу за телефоном 104, а в селах – місцевого слюсаря, який обслуговує газову систему.

Категорично заборонено!!!

1.Допускати до роботи з газовими приладами малолітніх дітей і осіб, які не пройшли спеціальний інструктаж.

2.Сушити волосся над полум’ям плити. Це надзвичайно небезпечно.

3.Сушити одяг над газовими приладами. Це може спричинити пожежу.

4.Спати в приміщенні, де розташовані газові прилади. Це може призвести до отруєння чадним газом.

Пам’ятайте!

Правильна експлуатація газових приладів, господарський догляд за ними – запорука того, що газ буде надійним помічником у вашому господарстві.

Просяник Н.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (08.02.2018)
Переглядів: 51 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0