Головна » Статті » Пам*ятки для населення

НЕБЕЗПЕКА ОТРУЄННЯ ПЕСТИЦИДАМИ

Що ж таке пестициди? По-перше, це отруйні речовини, які в залеж­ності від призначення діляться на декілька груп. По-друге, вони складаються з діючих речовин і добавок.По-третє, вони використовуються для знищення шкідників, як рослинного і тваринного походження і використовуються як в сільсь­кому господарстві, так і в домашніх умовах.

Одним словом, при всякому пестицидному навантаженні на середо­вище існування в організмі проходять різні зміни, особливо в ендо­кринній та імунній системах.

Тому розуміння того, як саме пестициди можуть нашкодити здо­ров'ю людей, допоможе Вам відвернути можливі нещасні випадки при використанні пестицидів на своїх присадибних ділянках, в поме­шканнях проти гризунів та тарганів тощо.

На сьогодні відомо такі три основні шляхи проникнення пестицидів в організм людини:

• ви можете вдихнути пестицидну пару або пил;

• на вашу шкіру можуть потрапити пестициди;

• ви можете випадково їх проковтнути.

Це можливо тоді, коли ви або хтось інший змішує, завантажує або використовує пестициди у полі або на своїй присадибній ділянці. У вітряну погоду, пестициди можуть переноситись не тільки з сусід­ньої ділянки, а й з відстані багатьох кілометрів. Тому, щоб зменшити ураження через повітря, необхідно додержуватись таких правил:

1. Уникайте використання пестицидів у вітряну погоду (швидкість вітру перевищує 2,5 м/сек);

2. Під час внесення пестициду стійте так, щоб на вас не зносило вітром бризки або пил пестицидів;

3. Розпилюйте аерозоль якомога ближче до оброблюваного об'єкта, використовуючи наконечники для дрібнокрапельного обприскування;

4. Якщо хтось біля вашого будинку працює з пестицидами, щільно зачиняйте вікна та двері, не випускайте малих дітей гуляти на вулицю.

Можливе попадання пестицидів в організм при вживанні їжі та во­ди, через повітря.Розглянемо ці випадки та можливі запобіжні заходи більш детально:

1. Ураження через їжу. В наш організм постійно потрапляє деяка кількість пестицидів при споживанні фруктів, овочів, м'яса, яєць, мо­лока тощо, тому що в них завжди є залишки пестицидів. Хоч під впливом часу вони руйнуються, але для обмеження негативних на­слідків необхідно вжити власні запобіжні заходи:

  • ретельно мити овочі і фрукти у проточній воді щіткою, при мож­ливості зрізати шкірку;
  • варити або пекти продукти - термічна обробка зменшує кількість залишків деяких пестицидів;
  • дичина, як відомо, майже не має жиру, в якому звичайно накопи­чуються пестициди. І все ж уникайте полювання на території, де ак­тивно застосовуються хімікати;
  • уникайте рибної ловлі на водоймах, де траплялося забруднення води;
  • не збирайте дикорослі плоди та ягоди біля доріг, ділянок відчужен­ня або полезахисних смуг, які, можливо, були оброблені пестицидами.

2. Ураження через воду. При внесенні в грунт, певна кількість пести­цидів може потрапити у струмки та ріки. Цей стік разом з промисловими скидами може спричинити забруднення поверхневих, а також підземних вод. Тому, якщо ви живете у місті, то вода у вашому крані, а коли в селі - то у колодязі, незалежно від того, звідки вона надходить - з по­верхневих чи підземних вод, теж може містити низькі концентрації пес­тицидів. Але в міських мережах водопостачання якість води постійно знаходиться під контролем, чого не можна сказати про сільські або при­ватні колодязі. Над ними контроль не здійснюється, крім тих випадків коли власники самі не проявлять ініціативу. Тому зменшити можливість забруднення води у своєму колодязі ви можеш за допомогою таких порад:

  • будьте обережні при використанні пестицидів на своїй садибі, особливо якщо колодязь мілкий або має пошкоджену цямрину;
  • ніколи не використовуйте і не змішуйте пестициди біля колодязя;
  • впевніться, що ваш колодязь заглиблюється до водних джерел, які відокремлені від поверхневого водоносного шару;
  • якщо у вас є сумніви щодо якості води з вашого колодязя, звер­ніться до місцевої санітарно-епідеміологічної служби;
  • якщо аналіз води з вашого колодязя покаже наявність пестицидів у кількостях, що становлять загрозу для вашого здоров'я, вам слід змінити джерело водопостачання.
Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (15.04.2019)
Переглядів: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0