Головна » Статті » Пам*ятки для населення

НЕБЕЗПЕКА СПАЛЕННЯ СУХОСТОЮ

Весна – найпрекрасніша пора року. Однак разом із теплом приходить і небезпека – можливість загорання сухостою, кущів, дерев, лісів, людських домівок. 

Тому, щоб захиститися від вогню, необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Адже пожежа сама собою не виникає, а є наслідком недбалості, безпечності та безгосподарності.

Згідно із статистичними даними, з вини населення щорічно виникає 96-98 відсотків лісових пожеж. Охоплюючи лісові масиви, торфовища, сільгоспугіддя, вогонь знищує все, що зустрічається на його шляху. Збитки від пожеж, завдані природі, відшкодовуються десятиріччями.

При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікроскопічних твердих продуктів згорання. Крім того, вогнища пошкоджують кореневу систему рослин, гинуть корисні комахи та мікроорганізми, що в результаті призводить до виснаження ґрунту.
Закликаємо усіх громадян дотримуватися елементарних вимог безпеки для недопущення пожеж.

Пам'ятайте: заборонено випалювати суху рослинність та її залишки на сільгоспугіддях, смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, очерету в заплавах річок, оскільки це загрожує виникненню неконтрольованого поширення пожеж, знищенню мікрофлори ґрунту та гумусу, який відновлюється більше десяти років.

Необхідно знати, що порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Будьте уважними і обережними, зберігайте національне багатство України, своє життя і майно від вогню!

Пам'ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник – може знищити мільйони дерев!

 

Матеріал підготувала Просяник Н.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (23.03.2016)
Переглядів: 57 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0