Головна » Статті » Пам*ятки для населення

БАСЕЙН – ПРИХОВАНА НАБЕЗПЕКА

Басейн - хороша можливість у непогожий день отримати заряд бадьорості і уявити собі, ніби ми побували на літньому пляжі. Плавання ще й дуже корисно для здоров'я. Але кожен, напевно, чув про те, що в басейні можна підхопити інфекцію. І що, тепер повністю позбавляти себе задоволення поплавати? А якщо відмовитися від відвідування басейну ви не в змозі, то, як убезпечити себе від загрози зараження?

У басейн допускають тільки за наявності висновку про стан здоров'я. Але жодних гарантій ці довідки не дають.  Ви можете вважати себе здоровим і не звертати уваги на симптоми інфекційного захворювання, що поселилися у вашому організмі. Воду в басейні регулярно спускають і хлорують, його миють. Але, якщо це громадське водоймище, туди регулярно приходять різні люди. І, оскільки купаємося ми без верхнього одягу, усіляким інфекціям, на перший погляд, легко дістатися до нашого тіла.

За яких причин ти можеш підхопити хворобу:

1. Якщо басейн не відповідає санітарним нормам.

2. Якщо у тебе на ногах і тілі є ранки.

3. Якщо твій імунітет ослаблений.

Бактерії і грибкові захворювання легко проникнуть у твій організм, якщо він ослаблений. Мікроби підстерігають тебе скрізь: у воді, на бортах, на тапочках і підлозі.

Чим можна заразитися в басейні:

 • грибкова інфекція;
 • інші інфекції, що викликають появу бородавок, вузликів на шкірі;
 • лишай;
 • лямбліоз;
 • гепатит А;
 • бактеріальна дизентерія.

Слід зазначити, що гонореєю та іншими венеричними захворюваннями, які передаються статевим шляхом, у басейні заразитися не можна.

Як не заразитися в басейні:

 1. Не відвідуйте басейн, якщо ви хворі хоч би на легку застуду. Ваш імунітет ослаблений, і до вас може легко пристати будь-яка зараза.
 2. Не слід користуватися чужими речами, наприклад, рушниками або тапочками, навіть якщо свої ви втратили або з якоїсь причини залишили удома. Нікому не давайте і власних речей. Саме таким шляхом найчастіше передається інфекція.
 3. Для захисту від грибка треба до і після відвідування басейну обробляти стопи ніг протигрибковою маззю.
 4. Знаходячись в басейні, прагніть по можливості уникнути зіткнень з іншими купальщиками, особливо з незнайомими - вони можуть бути чим-небудь хворі. Краще відвідувати басейн в денний час, коли там менше народу.
 5. Відповідально підійди до вибору басейну. У нього повинна бути хороша репутація.
 6. Ходітьпо території басейну в своїх капцях, вони повинні бути не занадто відкриті. Краще не ходи босоніж.
 7. Не ковтай воду при купанні. Це призводить до зараження лямбліозом, дизентерію, гепатитом А.
 8. Мийся перед купанням і після нього. Використовуй антибактеріальний та протигрибковий миючий засіб. Після купання у басейні треба ретельно помитися,а не сполоснутися.

 

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету Треніна А.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (06.05.2015)
Переглядів: 74 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0