Головна » Статті » Пам*ятки для населення

НЕБЕЗПЕКИ ВІДКРИТТЯ КУПАЛЬНОГО СЕЗОНУ

Щойно сонечко починає пригрівати активніше, одразу хочеться поїхати на природу. Пікніки і шашлики зазвичай обов'язково супроводжуються алкоголем і нічними купаннями. Та й навіть без них бажання швидше відкрити купальний сезон однаково сильніше за здоровий глузд.

Є безліч небезпек, які нас підстерігають:

 • Вода в наших озерах, річках і водоймищах змушує бажати кращого. Вона і на вигляд не дуже, і пахне дивно. Але навіть якщо при першому розгляді ти заприсяглася собі не купатися «в цьому болоті», спека або азарт рано чи пізно змусять тебе пірнути. Думка про те, що може «пронесе» з’являється, напевно, в 99% людей. А тим часом зарази там хоч відбавляй: личинки глистів, які викликають дерматит, лямблії паразитують у тонкій кишці або в жовчному міхурі, викликають метеоризм, здуття, нудоту. Тож подумай ще раз, перш ніж сказати «будь що буде».
 • Навесні та на початку літа вода у водоймах ще надто холодна. Звісно, якщо ти практикуєш моржування, то тебе 11 градусів не злякають. Але якщо ні – краще утриматися від купання. Застудити сечовий міхур дуже просто, в жінок це слабке місце. А цистит, якщо з'явився одного разу, переслідуватиме тебе все життя. Потім варто лише ніжки помочити в прохолодній воді – і все. Крім того, не варто забувати, що жіночі статеві органі теж украй чутливі до переохолодження. Тож будьте обережні, здоров'я важливіше за кілька хвилин мокрого задоволення!
 • Грибки дуже люблять ноги людей з ослабленим після зими імунітетом і легко атакують їх. Хочеш відпочивати на пляжі без наслідків – просто одягай пляжне взуття!

Щоб відпочинок не перетворився на трагедію, рятувальники радять дотримуватися правил поведінки на воді.

Передусім основним правилом безпечного відпочинку на воді є правильний вибір місця для купання. Такий об’єкт повинен мати паспорт пляжу, який надає дозвіл на відкриття та функціонування відпочинкового об’єкту. Пов’язано це з тим, що на водних об’єктах може існувати ціла низка екологічних проблем: замулення, заростання водного дзеркала, відсутність прибережної захисної смуги, засміченість водойм та прибережних територій, ерозійні процеси у прибережній зоні та незадовільний стан технічних споруд.

Об’єкт відпочинку не може функціонувати без сезонного рятувального поста, укомплектованого підготовленими матросами-рятувальниками й оснащеного необхідним рятувальним спорядженням.

У місцях заборонених для купання мають бути встановлені щити з написами "КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!", а небезпечні для купання місця позначатися буями з написами "НЕБЕЗПЕЧНО".

Насамкінець треба пам'ятати основні правила, яких варто дотримуватись під час купання. Що не можна робити, відпочиваючи біля водойм:

 • Запливати за огороджувальні буї;
 • Підпливати до моторних суден, веслових човнів, вітрильників та інших плавзасобів;
 • Залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
 • Використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням;
 • Стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього і у місцях, де невідомі глибина та стан дна;
 • Розпивати спиртні напої і купатися у нетверезому стані;
 • Організовувати у воді ігри, пов’язані із пірнанням та захватом тих, хто купається;
 • Забруднювати і засмічувати водойми та територію пляжів;
 • Подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;
 • Залишати без нагляду маленьких дітей;
 • Використовувати для плавання автомобільні камери, надувні матраци, лежаки, дошки та ін.;
 • Використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші плавзасоби в зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйкового огородження пляжної зони й у межах цієї зони;

Варто пам'ятати також і те, що купатися безпечніше у світлу пору доби, після прийому їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години, у воду заходити треба повільно, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.

 

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету Треніна А.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (06.05.2015)
Переглядів: 67 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0