Головна » Статті » Пам*ятки для населення

НЕСПОДІВАНКИ ПІД ЧАС ЗБОРУ ВРОЖАЮ

З настанням літньо-осіннього періоду кількість травмованих людей від падіння не менша ніж взимку. Більшість травм трапляються через необережність під час збиранню плодів з дерева. Страждають в основному дві категорії населення: діти, які деруться по всьому, що з гілками, і люди у віці – ці в основному працюють на дачі. Так що такий травматизм стосується практично всіх: якщо не ви, то ваші батьки або дітвора теж можуть опинитися в «групі ризику».

За словами медиків, від падінь з дерева (зазвичай з висоти 2-4 метрів) постраждалі отримують травми неважкі і середнього ступеня тяжкості, хоча бувають і винятки. Удар пом'якшує падіння на траву, на землю. Однак якщо перелом відкритий, можуть виникнути ускладнення з-за забруднення рани ґрунтом. Переважно травмуються хребет (від забоїв до компресійних переломів) і кінцівки – переважно крихкі кістки передпліччя, стоп і гомілки.

Що робити при травмі.

По-перше, тримати на дачі аптечку і телефон. Дуже часто дачники, отримавши тріщину, а то і закритий перелом, вирішують, що це вивих, забій: «полежу – обійдеться». Вкрай небезпечна ситуація може виникнути, якщо у потерпілого немає телефону: сусіди можуть не почути, та й не завжди на сусідніх ділянках вони є – можуть поїхати додому. Якщо у вас літній родич, люблячий поодинці працювати на ділянці, обов'язково купіть йому мобільний телефон і навчіть користуватися!

Врахуйте, що при травмі нижніх кінцівок на ногу не можна наступати, її потрібно зафіксувати або просто залишити в спокої. При травмі верхніх зробити пов'язку з косинки чи рушнику, покласти туди руку. При підозрах на травму хребта слід лежати до приїзду лікарів. Буває, постраждалі самі добираються до травмпункту з такою травмою, але це дуже небезпечно, адже може бути ушкодження спинного мозку.

При відкритому переломі промити рану великою кількістю теплої води, накласти асептичну пов'язку. При наданні першої допомоги при цій травмі ні в якому разі не можна вправляти у рану кістку,що стирчить і видаляти уламки кісток з рани: якщо ви не професійний медик, це може привести тільки до ще більшого пошкодження кістки.

Якщо виникла сильна кровотеча, її потрібно зупинити за допомогою тугої пов'язки (джгута). Врахуйте, що кровотеча може бути артеріальною або венозною. При артеріальній кровотечі кров має яскраво-червоний колір та витікає поштовхами (пульсуючи). Таку кровотечу зупиняють, пережавши артерію вище рани.

При венозній кровотечі кров має темно-червоний колір і тече рівним струменем, не пульсуючи. Джгут накладають нижче рани. Обов'язково запишіть точний час накладення джгута, щоб лікар знав, коли треба його зняти, щоб уникнути змертвіння тканин.

Зрозуміло, постраждалого необхідно якомога швидше доставити в травмпункт або викликати «швидку». Проблеми лікарям доставляють заплутані адреси дачних селищ. По-перше, «швидкій» добиратися туди довше, по-друге, потрібний будинок шукати зазвичай непросто. Обов'язково чітке знання адреси дачі (для «швидкої»).

В кращому випадку у вас може бути лише забій.

Забій - це пошкодження м'яких тканин, після якого з'являється синець. Щоб запобігти утворенню синця і пухлини, необхідно надати потерпілому першу допомогу.

Ефективні засоби при отриманні забитих місць

Весь процес механічного пошкодження м'яких тканин характеризується появою досить сильного болю, який може супроводжуватися подряпинами, подряпинами, темно-бордовими плямами під шкірою. При видимому пошкодженні слід промити відкриту рану, після чого обробити спеціальними засобами.

При використанні дезінфікуючих засобів відбувається знищення шкідливих бактерій і мікроорганізмів, які при попаданні в організм призводять до нагноєння і запального процесу.

Щоб знеболити уражену ділянку, фахівці рекомендують прикласти холодну пов'язку або холодний предмет. Якщо під рукою є лід, необхідно загорнути його в хустку, після чого прикласти до пошкодженої частини тіла. Це дозволить уникнути переохолодження. Холод ефективний тільки в перші хвилини, поки не утворилася гематома.

При появі синця використовуються народні засоби, які стимулюють швидке розсмоктування підшкірного синця:

Робити всі процедури слід відразу ж після отримання травми. Чим більше пройшло часу, тим нижче ефективність лікування. Після утворення синця прикладання холоду не потрібно, в цьому випадку ефективні теплові компреси, дія яких спрямована на прискорення кровообігу. В результаті знімається запалення і відбувається швидке розсмоктування підшкірної гематоми.

Для усунення хворобливих відчуттів рекомендується мазати уражені місця протизапальними і протинабряковими мазями.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (04.09.2017)
Переглядів: 55 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0