Головна » Статті » Пам*ятки для населення

НОВИЙ РІК БЕЗ ПРИГОД!

Новий рік - одне з найщиріших свят. Він мимоволі змушує нас зануритися в дитинство і чекати дива. Іноді ми впадаємо в дитинство занадто глибоко, і втрачаємо в ці дні почуття реальності, що неминуче обертається великими неприємностями. З них головний біль після свят - далеко не найстрашніше. Набагато страшніше загоряння, вибухи і пожежі, які в новорічні свята відбуваються повсюдно. 

1. Безумовно, свято є свято. І в Новий рік піднімаються келихи з шампанським, а після і з іншими міцнішими напоями. Після цього притупляється увага, і залишаються не загашені сигарети, включені електроприлади.

2. Якщо Ви декорували квартиру свічками - будьте дуже акуратні. По-перше після прийнятого спиртного велика ймовірність, що Ви або ваші гості можуть ненавмисно зачепити або перекинути свічку. Щоб уникнути цього свічки повинні встановлюватися на стійких свічниках. Нагадаємо, що свічки не можна ставити на підвіконня біля штор. Свічки повинні розміщуватися далеко від горючих предметів. Крім того не забудьте їх згасити - якщо Ви заснете, а свічка буде продовжувати горіти, то вогонь зі свічки що опливла може перекинутися на інші горючі предмети.

3. У метушні підготовки столу є великий ризик не встежити відразу за всіма стравами, і тоді можливе займання перегрітого масла на сковороді. Гасити його просто - треба накрити кришкою, вимкнувши конфорку. У електричної плити, де відразу після вимкнення конфорка продовжує залишатися гарячою - переставити на інше місце. Ні в якому разі не можна намагатися заливати масло водою - полетять розпечені бризки. Виливати це масло теж не можна - воно також розбризкається.

4. Ще одна небезпека передсвяткової кухні - невідповідність одягу виконуваній роботі. Знайома ситуація - гості на порозі, уже надіто святкову сукню з пухнастими довгими рукавами, розпущене і залаковане волосся, а в духовці або на плиті ще допікається фірмове блюдо. Досить одного необережного нахилу, і від розпеченої поверхні або від полум'я газу спалахнуть волосся і одяг. Тому готувати їжу треба тільки в облягаючому одязі - ніяких довгих локонів і рукавів.

5. На кухні виникає спокуса включити відразу всі прилади - щось запікається в мікрохвильовці, щось вариться на плиті, а треба ще погладити плаття, закип'ятити воду для кави щоб підбадьоритися, а ще як же без телевізора - у святкові дні йдуть суцільні розважальні програми . Виникає перевантаження електромережі. Добре, якщо Ваш будинок обладнаний сучасними запобіжниками, і вони просто знеструмлять Вашу квартиру. Але якщо автоматика не спрацює, для того, щоб виникло загоряння буде достатньо несправної іскристої розетки або надломленого проводка. Відразу нагадаємо, що не можна гасити проводку під напругою за допомогою води.

6. Після того як під бій курантів відкрито і випито шампанське, покуштувавши всі кулінарні шедеври більшість  відправляються у двір запускати феєрверки. Відразу обмовимося, запускати феєрверки можна не ближче 25 метрів від будівель, дерев, машин. Нерідко буває, що феєрверк влітає у вікно або змінивши напрям польоту потрапляє в машину і стає причиною пожежі. Пожалійте своїх сусідів! При запуску феєрверків строго дотримуйтесь правил його використання. Завдяки цьому Ви уникнете пожеж і травм, а від феєрверку у вас залишаться тільки радісні враження свята.

7. Багато хто віддає перевагу проводити новорічні канікули з користю - їдуть на відпочинок. Щоб уникнути класичної ситуації «виїхав на південь і залишив праску», уважно перевірте, чи всі прилади Ви вимкнули. Не залишайте їх в «сплячому режимі». Усі вилки треба також вийняти з розеток. У будинку є два прилади, які не вимикають з розетки - електроплита (у неї складна розетка, що вимагає фізичних зусиль) і холодильник (його конструкція передбачає безперервну роботу). Решта приладів краще зберігається в повністю вимкненому стані, тим більше якщо Вас не буде вдома кілька днів.

8. Організовуючи шашлики і багаття, пам'ятайте, що взимку загроза пожежі не менш актуальна, ніж влітку. Від іскри може легко спалахнути сарай або дрова.

Ось ще декілька порад, для того, щоб ваше свято не залишило поганих спогадів:

  • При виборі живої ялинки вибирайте свіжозрубане дерево. Стовбур на дотик повинен бути липким. Хвоя повинна бути зеленою і не опадати. Давно зрублена і засохла ялинка - надзвичайно пожежонебезпечна. При виборі штучної ялинки вибирайте тільки ту, яка має сертифікат пожежної безпеки.
  • Не запалюйте на ялинках свічки і не прикрашайте їх іграшками з легкозаймистих матеріалів.
  • Купуйте електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Вони повинні бути повністю справними. Не дозволяйте дітям самостійно включати гірлянди. Не можна залишати ялинку зі включеною гірляндою без нагляду.
  • Будь-яку піротехніку варто купувати тільки в спеціалізованих магазинах.
  • Перед використанням піротехніки уважно прочитайте інструкцію.
  • Не використовуйте піротехніку поблизу будівель, споруд, дерев, ліній електропередач. Переконайтесь в тому, що в радіусі 30 метрів немає будинків, дерев, автомобілів, ліній електропередач та інших об'єктів. Глядачі повинні знаходитися на безпечній відстані.
  • Не підпускайте дітей молодше 16 років до самостійного запуску ракет або петард.

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету Треніна А.С.

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (15.12.2015)
Переглядів: 86 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0