Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ОБЕРЕЖНО: НІТРАТИ В РАННІХ ОВОЧАХ!

Навесні продовольчі ринки рясніють ранньою овочевою продукцією. Проте окрім користі, ранні капуста, редька, огірки тощо можуть нанести й шкоду для здоров’я. Адже така продукція вирощується в умовах закритого ґрунту, що сприяє накопиченню в ній надлишкової кількості поживних та часто шкідливих речовин. Тож природно, що майже всіх покупців цікавить питання: чи містять ранні овочеві культури надлишкову кількість нітратів і, чи безпечно їх споживати?
Переважна більшість ранніх овочів реалізується на ринках. Дослідження овочевої продукції на вміст нітратів, залишкових кількостей отрутохімікатів тощо здійснюється лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи. Тож кожен продавець на ринку повинен мати експертний висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, де зазначено рівень нітратів у овочах. У магазинах на кожну партію овочевої продукції повинні бути сертифікати якості. 
Небезпека споживання продуктів харчування із завищеним вмістом нітратів полягає у тому, що нітрати під впливом кишкової мікрофлори відновлюються до нітритів, які призводять до розвитку гіпоксії та загальної інтоксикації. Встановлено, що нітрити в організмі людини можуть утворювати нітрозаміни, яким властива канцерогенна дія. Останні характеризуються широким спектром токсичної дії і можуть викликати пухлини різної локалізації. 
Прості поради фахівців стануть у нагоді покупцям ранньої овочевої продукції:
• купуйте овочі та фрукти лише в місцях офіційної торгівлі, уникайте стихійних ринків;
• для придбання безпечної продукції поцікавтеся у продавця документами про їх безпеку та якість;
• не купуйте пошкодженої та розрізаної продукції;
• перед споживанням ретельно мийте овочі та фрукти під проточною водою;
• первинна кулінарна обробка овочів (очищення від шкірочки, поверхневих листків тощо), бланшування, відварювання, тушкування – дозволять зменшити вміст нітратів на 20-30%;
• надлишковий вміст нітратів суттєво можна знизити, потримавши розрізані овочі кілька хвилин у воді.
Варто звернути увагу і на те, що овочеві культури можуть піддаватися і бактеріальному забрудненню. Тому перед вживанням їх потрібно ретельно мити.
Піклуйтеся про власне здоров’я та здоров’я своїх близьких!
Будьте завжди впевнені у якості продукції, що споживаєте.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (11.04.2017)
Переглядів: 53 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0