Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ОБЕРЕЖНО! ПОСИЛЕННЯ ВІТРУ!

Сильні вітри та шквали – це стихійне лихо, яке може виникати в будь-яку пору року і часто спостерігається на території України. Швидкість сильних вітрів буває від 20 до 29 м/с, а іноді і більше 30 м/с.
Фактори небезпеки сильних вітрів, шквалів: травмування, а інколи і загибель людей; руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель, особливо їх верхніх поверхів, дахів;
перекидання телеграфних стовпів, виривання дерев та утворення завалів;
знищення садів та посівів на полях.

Дії при загрозі стихійного лиха та отриманні штормового попередження:
Уважно слухайте інформацію по телевізору або радіоприймачу про обстановку та рекомендації щодо порядку дій.
Зберігайте спокій, не допускайте проявів паніки. У разі необхідності попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам та людям похилого віку.
Підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні й цінні речі, невеликий запас продуктів харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках.
Підготуйтесь до відключення електромережі, закрийте газові крани, загасіть вогонь у грубах.
Приберіть майно з двору та балконів у будинок (підвал), машину поставте у гараж.
Щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори, віконне скло заклейте, по можливості, захистіть віконницями або щитами.
Худобу заженіть у капітальний хлів, двері та ворота міцно зачиніть.
Перейдіть у більш стійку капітальну будівлю, використовуйте в якості укриття підвали або віддалений від дерев і будинків погріб.

Дії під час стихійного лиха:
Якщо ви перебуваєте в будівлі - закрийте вікна та відійдіть від них подалі, загасіть вогонь у грубах, вимкніть електро- та газо- постачання, сховайтеся у внутрішніх приміщеннях - коридорі, ванній кімнаті, коморі або підвалі.
Не намагайтесь перейти в іншу будівлю - це небезпечно.
Якщо негода застала вас на вулиці, обминайте хиткі будівлі, по можливості заховайтеся в підвал найближчого будинку.
Якщо ви на відкритій місцевості, притисніться до землі на дні будь-якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом чи гілками дерев.
Якщо ви їдете автомобілем – зупиніться. Не залишайтеся у ньому, а виходьте і швидко ховайтеся у міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення.Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику (мостів, естакад, трубопроводів, ліній електромереж), водойм, високих дерев, потенційно небезпечних промислових об'єктів.

Дії після стихійного лиха:
Зберігайте спокій, у разі необхідності заспокойте дітей, намагайтеся оцінити ситуацію. По можливості допоможіть постраждалим, у разі необхідності викличте медичну допомогу.
Переконайтесь, що ваше житло не пошкоджене. У разі необхідності викличте відповідні аварійні служби.
Не користуйтеся електро- та газовими приладами до перевірки справності мереж відповідними аварійними службами.
Не користуйтеся ліфтами.Будьте обережні, виходячи з будинку. Остерігайтесь частин конструкцій та предметів, які звисають з будівель, обірваних дротів ліній електромереж, розбитого скла та інших джерел небезпеки.

Просяник Н.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (08.12.2017)
Переглядів: 50 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0