Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ОБЕРЕЖНО ТУМАН!

Різка зміна температури повітря восени може стати причиною виникнення туманів. Туман – це скупчення дрібних водяних крапель або крижаних кристалів, або і тих та інших у приземному шарі атмосфери (іноді до висоти кількох сотень метрів), що зменшує горизонтальну видимість до 1 км і менше. У дуже густих туманах видимість може погіршуватися до кількох метрів.

Небезпека туманів полягає в тому, що вони ускладнюють рух транспорту. У такі туманні дні водіям краще взагалі відмовитись від поїздки.

Якщо ви все ж вирішили виїхати в туманну погоду, запам’ятайте прості правила обережності:

Ваша машина повинна бути помітною для інших учасників руху. Нажаль, звичних засобів у вигляді ближнього світла та габаритних вогнів не завжди буває достатньо. Тож потрібно увімкнути протитуманні фари. Якщо їх немає потрібно увімкнути дальнє світло, хоча самому водію буде видно трасу навіть гірше. А інші водії і пішоходи побачать автомобіль, що рухається, краще. Бажано встановити на свою машину задній протитуманний ліхтар червоного кольору.

Під час дуже великого туману можна додатково увімкнути і аварійну сигналізацію.

Швидкість руху під час туману повинна бути мінімальною. Якщо туман не сильний − 50 км/год, якщо видимість значно обмежена − 25 км/год.

Перед виїздом переконайтесь, що щітки та «двірники» справні, в омивачі є вода та миюча суміш. Мити скло доведеться часто, іноді краще зупинити авто і протерти скло в тих місцях, де щітки не дістали.

Під час туману вікна пітніють, через них погано видно те, що відбувається позаду і з боків. У теплу погоду краще відкрити вікно, а коли холодно − увімкнути обігрівач з обдувом. Бажано протерти скло з внутрішньої сторони.

Вкрай необхідно дотримуватись дистанції з автомобілем, який їде попереду. В умовах туману ця відстань може здаватись вдвічі більше, ніж є насправді. До цього не можна звикнути, це потрібно просто запам’ятати.

У сільських населених пунктах пішоходи найчастіше йдуть по узбіччю дороги. Тому водію потрібно рухатись ближче до осьової, і повільно.

Є випадки, коли в тумані необхідно зробити обгін. Якщо ви робите це вдень, потрібно заздалегідь світлом фар, сигналом, показати автомобілю, що їде попереду вас, що ви будете робити обгін. При цьому ви повинні увімкнути поворот завчасно. Якщо ви перебудовуєтесь на трасі, то вмикайте аварійне світло. А коли завершили обгін − просигнальте дальнім світлом, так ви попереджуєте водіїв зустрічних авто про обгін.

З увагою та обережністю потрібно поставитись до поодиноких велосипедистів, які ризикнули виїхати на дорогу в туман. Світловідбивачі велосипеда в таких погодних умовах малоефективні, а інших способів позначити себе у них немає.

Дуже небезпечними на трасі є низини. У них може залишатись туман тоді, коли його вже немає на інших ділянках дороги. Такі западини потрібно проїжджати з особливою обережністю.

Дотримуйтесь цих простих правил безпеки і вони допоможуть вам зберегти ваше здоров’я та життя!

 

Просяник Н.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (03.11.2016)
Переглядів: 80 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0