Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ОСІНЬ БЕЗ ХВОРОБ ТА ДЕПРЕСІЇ

Похолодання та скорочення світлового дня можуть погіршити самопочуття та спричинити нервовий зрив.

Осінь прийшла і вже відчувається, як покоротшали дні, ночі стали довшими, а вечори такими холодними. Тож саме час підготувати свій організм до сезонних змін, аби перші холоди не стали причиною застуд та загострення хронічних захворювань.

Прихід осені – це завжди великий стрес для організму. Ми вже звикли до тепла, а тут треба вдягати теплі речі та брати із собою парасолі. Це велике випробування для усіх наших органів, тому саме осінь – період загострення хронічних захворювань та появи нових несподіваних недуг. Аби захистити свій організм від осіннього стресу, треба готуватися до похолодання заздалегідь, загартовувати організм, займатися спортом, їсти побільше фруктів та овочів, які містять вітаміни у натуральному вигляді. Та якщо ви всього цього не робили, є речі, які слід знати, аби перехід в осінню пору був все-таки легшим.

Готуємо організм до холодів

Найважливіше наситити організм вітамінами. А робити це восени досить легко, адже є безліч свіжих овочів та фруктів. Намагайтеся вдосталь наїстися ними. Особливу увагу слід приділити болгарському перцю, усім видам капусти. Добре пити чаї з малиною, калиною, плодами шипшини. Це зміцнить імунітет.

Що стосується загартовування, то початківцю краще почати з контрастного душу зранку. Спочатку постояти під теплою водою, а потім – холодною. Восени добре починати ходити в лазню.

Навіть якщо ви раніше не робили ранкової гімнастики, почніть восени, це додасть тонусу на цілий день і необов’язково навантажувати себе надскладними вправами.

Хронічні захворювання – найбільший ворог

Найбільша небезпека осені – загострення хронічних захворювань. У цей час «прокидаються» хронічні бронхіти, пневмонії, гастрити, холецистити, панкреатити та захворювання серцево-судинної системи.

Запалення дихальних шляхів восени загострюється через різке похолодання. Слабкий організм ще не звик дихати холодним повітрям, часто люди не розуміють, що вже треба тепло вдягатися. Крім того, жертвами запалення дихальних шляхів часто стають ті, хто лишень повернувся з теплих країв.

Гастрити та панкреатити найчастіше прокидаються через те, що восени ми перестаємо вживати легку літню їжу, насичену вітамінами, частіше їмо жирне, смажене, діти та студенти починають їсти фаст-фуд. Крім того, у цей час ми більше п’ємо кави та інших напоїв, які згубно впливають на шлунок.

Значно більше восени починають страждати хворі на серцево-судинні. Основна причина в тому, що холодної пори наші судини звужуються, тож підвищується тиск. Також в цей час організм легко піддається стресам, що також згубно впливає на серце.

Менше світла – більше депресій

Та найближчий супутник осені – депресія. Людям важко змиритися, що літо вже позаду, а наступна відпустка аж через рік. Восени ми часто втрачаємо інтерес до роботи та усього на світі. Причина ще й у скороченні світлового дня, похолоданні.

Доведено, що самопочуття погіршується восени через нестачу сонячного світла. Скорочення світлового дня викликає зниження в організмі вмісту серотоніну, який називають “гормоном  щастя”, це провокує негативну оцінку оточення світу. Також впливає сезонна зміна біоритмів, людині треба налаштувати свій біологічний годинник на новий ритм. Та варто розуміти, що депресія – це серйозний розлад психіки, який треба лікувати спеціальними сеансами, а часом навіть медикаментозно. Тому мова йде, скоріше, не про депресію, а про осінню нудьгу.

Бережіть своє здоров’я!

 

Просяник Н.С.

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (19.10.2016)
Переглядів: 76 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0