Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ОСІННЯ ДЕПРЕСІЯ

  ЩО СТАЄ ПРИЧИНОЮ ОСІННЬОЇ ДЕПРЕСІЇ?

  Вкорочення світлового дня, похмура погода, сірі фарби за вікном. Ці фактори не тільки самі по собі роблять настрій похмурим, працездатність низькою, думки нудними, а дії апатичними.

  Існують і фізіологічні пояснення цього феномену. Зменшення сонячної активності веде до підвищеного утворення в організмі людини гормону меланіну, який може стати фактором, що провокує розвиток депресивних станів. Його утворення посилюється вночі і в темний час доби, а під дією сонячного світла кількість цього гормону зменшується. Отже, осіння депресія в деякій мірі обумовлена ​​короткими днями і недостатньою інсоляцією.

  Ще одним фактором, який веде до розвитку осінньої депресії, є психологічний аспект. Осінь - це кінець року. Кожна людина починає переосмислювати події цього періоду. Не завжди все виходить, не всі мрії і бажання втілюються в життя. І ця незакінченість, відчуття нереалізованості себе як особистості призводять до того, що людина починає відчувати свою нікчемність, безпомічність. Настрій стає нестійким, апатія змінюється дратівливістю.

  Не кожна людина схильна до осінньої депресії. Окремі особистості, звичайно, знаходять у собі сили й енергію протистояти сезонної метеочутливості.

  ЯК БОРОТИСЯ З ОСІННЬОЮ ДЕПРЕСІЄЮ?

  По-перше - пам'ятайте, що якщо Ви дійсно маєте таке захворювання, то саме в перехідні сезонні періоди (навесні та восени) потрібно особливо піклуватися про власне здоров'я і уважно стежити, в першу чергу, за своїм станом. Осіння депресія - ні що інше, як сезонне загострення серйозного захворювання. Пам'ятайте, що всі захворювання мають особливість в такі періоди загострюватися.

  Приділіть особливу увагу раціону харчування: в нього повинні входити велика кількість білкової їжі, злаки, фрукти. Пийте більше рідини, так як при зневодненні настає млявість і пригнічений стан. Приймайте вітаміни - в періоди весна-осінь їх дуже бракує організму, а з їжі їх необхідну кількість отримати майже неможливо.

  Гуляйте. Навіть якщо погода непогожа і виходити на вулицю не хочеться. Ніщо не може замінити нестачу кисню. Якщо ж часті прогулянки скрутні, займайтеся фізичними вправами в приміщенні. Підійде все, від танців до настільного тенісу і плавання.

  Намагайтеся більше бувати там, де є яскраве світло. Яскраве світло (особливо сонячне) активує в організмі своєрідні механізми, що відганяють депресію.

  Знайдіть щось цікаве для себе. Кросворди, читання, поїздки, захоплення кіно або театром, вивчення мов - це ті речі, які не дадуть впасти в смуток. Відкладіть подалі одяг коричневих, сірих і чорних кольорів. Уже давно відомо, що колір впливає на емоційний стан людини. Так навіщо ж його посилювати, якщо можна додати фарб у власне життя.

  Здоровий сон – один з найкращих ліків від будь-яких недуг. Не перевантажуйтесь на роботі. Слідкуйте, щоб Ваш організм мав час на відновлення сил. Звісно, не забувайте про відпочинок як активний, так і пасивний. Чергування роботи та відпочинку допоможе позбавитись осінньої депресії.

  Заведіть собі за правило: кілька разів на місяць (а ще краще - тиждень) дзвонити своїм друзям і просто спілкуватися. Для депресивного стану характерне відсторонення. Спілкування з близькими Вам людьми – чудовий спосіб отримати позитивні емоції і відчувати себе потрібним.

  Таким чином, сезонна депресія - цілком реальне явище загострення хвороб, пов'язане з впливом, в тому числі, зовнішніх причин. Але якщо докласти всіх зусиль, можна забути про погане та насолоджуватися усіма красотами осені.

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету Треніна А.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (25.09.2014)
Переглядів: 123 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0