Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ДЛЯ ДВОКОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Із приходом весняного тепла почався новий сезон для мотоциклістів. Разом із мотоциклами виїхали і скутери. Водії автомобілів добре знають, що із цими малолітражними двоколісними апаратами треба бути обачним, бо у їхньому сідлі часто сидять неповнолітні.

Щороку на дорогах більшає велосипедів, мопедів, скутерів, чиї власники належать до особливо вразливої категорії учасникові дорожнього руху. А найуразливіші з них – діти, чия поведінка на дорозі буває непередбачуваною. Тож саме час нагадати всім – і дорослим, і малим – найголовніші правила безпечної їзди на двоколісних засобах пересування.

Скутер – потенційна небезпека.

За кермом скутера можна побачити як підлітків (а часом навіть дітей), так і пенсіонерів. Тим часом, за статистикою майже третина людей, котрі постраждали в Україні внаслідок ДТП, - водії скутерів. Властивості доволі хиткої двоколісної конструкції залишають дуже мало шансів вийти з аварії неушкодженим. До того ж лише одиниці «скутеристів» користуються шоломами, які врятували чимало життів. Основними причинами трагедій стають незнання Правил дорожнього руху та керування мопедом у нетверезому стані.

Раптова поява на дорозі скутериста небезпечна. Ще небезпечніше, коли за кермом мопеда чи мотоцикла діти. Найменша похибка – і може статися непоправне лихо.

У тому, що виникають дорожньо-транспортні пригоди з дітьми, нерідко винні дорослі, які дарують їм мопеди, моторолери, мотоцикли. Поява неповнолітнього за кермом завжди небезпечна як для нього, так і для решти учасників дорожнього руху.

Не дозволяйте дітям, молодшим за 16 років, сідати за кермо мопеда, моторолера чи мотоцикла. Придбані мотозасоби зберігайте так, щоб ними не змогли скористатися за вашої відсутності школярі. Керуючи транспортними засобами, будьте прикладом у дотриманні Правил дорожнього руху.

Велосипедист повинен знати.

Наразі в Україні активно розвивається велосипедний рух. У власників двоколісних транспортних засобів, як і в інших учасників дорожнього руху, є як права, так і обов’язки. Аби велосипедні прогулянки давали тільки задоволення, пам’ятайте про основні правила безпечної їзди на велосипеді.

Велосипед повинен бути обладнаний світловідбивачами (спереду білого, позаду – червоного, а з боку – жовтогарячого кольору).

Головним атрибутом, який у багатьох країнах світу є обов’язковим для велосипедиста, є шолом. За статистикою, більшість смертельних випадків під час дорожньо-транспортних пригод за участю велосипедистів виникають саме через травми голови. Велосипедний шолом майже на 100% захищає голову від травм при падінні. Не буде зайвим яскравий одяг, а також світло відбивні жилети.

Подбайте про справність транспортного засобу.

Рух на велосипеді проїжджою частиною дозволено з 14-річного віку.

Пам'ятка для батьків дітей з виховання грамотного учасника дорожнього руху:

1. Не залякуйте дитину вулицею – панічний страх перед транспортом не менш шкідливий, ніж безтурботність і неуважність;

2. Роз’ясніть дитині основні правила дорожнього руху не тільки в теорії, а й на практиці;

3. Вчасно навчайте дітей умінням орієнтуватися в дорожній ситуації, виховуйте потребу бути дисциплінованими на вулиці, обережними й уважними!

4. Знайте, якщо Ви порушуєте Правила дорожнього руху, Ваша дитина буде діяти так само.

Матеріал підготувала методист обласного методичного кабінету Треніна А.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (20.04.2015)
Переглядів: 64 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0