Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ОТРУЄННЯ ЛАКОФАРБОВИМИ ВИПАРАМИ

Літо це не тільки пора для відпочинку. Багато людей у період відпусток займаються ремонтом своїх осель. При виконанні такого роду робіт необхідно дотримуватись правил безпеки. Нажаль, часто люди просто ігнорують їх, та отруюються особливо небезпечними лакофарбовими випарами.

Отруєння – це хворобливий стан, що викликається потрапили в організм отруйними речовинами. Токсичні речовини потрапляють в організм через травну систему, шкіру, а також дихальні шляхи. Отруєння лакофарбовими випарами – одні з найбільш частих. Речовини, які їх викликають, відносять до першого, найбільш небезпечного класу хімічних сполук.

Список використовуються в промисловості і в побуті барвників, лаків, розчинників і пігментів поповнюється з кожним роком. Ці речовини входять до складу фарб, вживаються у будівництві, в медицині та поліграфії. Вони містять практично всю Періодичну таблицю Менделєєва і надзвичайно небезпечні при попаданні в організм людини у вигляді випарів або аерозолю. У цих засобах містяться дуже токсичні сполуки – ртуть, миш'як та інші.

Ці отрути потрапляють в організм через дихальні шляхи при проведенні малярних робіт у непровітрюваних приміщеннях, при недотриманні техніки безпеки.

Якщо людина надихалась випарами від ацетону, лаків, фарб, розчинників, потрібно якомога швидше вивести або винести його на свіже повітря, якщо це неможливо, потрібно відкрити всі вікна. Після необхідно зняти з нього «заражену» одяг і обмити чистою водою відкриті ділянки тіла. При втраті або зміні свідомості, появі кашлю, блювоти, слинотечі, судом потрібно терміново викликати «швидку». Якщо потерпілий без свідомості, слід укласти його на живіт, повернути голову в бік і звільнити дихальні шляхи від слини і слизу. Якщо дихання відсутнє, потрібно зробити штучне дихання та масаж серця.

Рятуючи потерпілого, не забувайте про себе. Перш ніж надавати допомогу, забезпечте себе –  надіньте маску, при необхідності рукавички, відкрийте вікна. Якщо ви самі постраждаєте, від цього нікому не буде краще.

Для попередження отруєння лакофарбовими випарами під час малярних робіт необхідно використовувати рукавички, маску, окуляри, герметичну спецодяг, не пити і не їсти в цьому приміщенні, після закінчення фарбування потрібно ретельно вимити руки і випрати одяг.

У приміщенні, де ведуться роботи, необхідно забезпечити доступ свіжого повітря. У разі попадання лаків або фарби на шкіру, необхідно негайно їх видалити, використовуючи відповідні розчинники або мильну воду.

Матеріал підготувала заступник завідувача обласних та м. Ужгород курсів Просяник Н.С.

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (03.07.2015)
Переглядів: 90 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0