Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ПІДГОТОВКА ДИТИНИ ДО ШКОЛИ: ДЕКІЛЬКА ПОРАД ДЛЯ БАТЬКІВ

Літо підходить до кінця і дітей починають збирати до школи. Але як підготувати дитину заздалегідь? До чого, окрім знань, її варто привчати?

Підготовка дітей до навчання в школі - фундамент для майбутньої успішності. Це відповідальний період в житті не тільки дитини, але і кожного з батьків. Початкова школа є переломним моментом на шляху становлення маленької особистості. Змінюється режим і ритм життя, з'являється відповідальність за свої дії, маленькі, але перші обов'язки. Все це в цілому викликає стрес у дитини, і те, як він з ним впорається, багато в чому залежить від правильної підготовки.

Багатьох батьків хвилює питання: чи можна підготувати дитину до школи самостійно? Однозначної відповіді психологи і педагоги не дають, тому що чимало прикладів успішних дітей, які навчалися вдома. Однак є великі ризики у розвитку комунікативного досвіду. Відмовлятися повністю від дитячого садка або дошкільного закладу не варто. Навіть батьки з необхідними педагогічними навичками не зможуть замінити дитині спілкування з однолітками.

Якщо малюк з якихось причин не відвідує дитячий сад, підготовку необхідно організувати вдома і додатково відвідувати спеціальні курси. Вливати дитину в колектив психологи радять якомога раніше. Це можуть бути різні творчі гуртки, трохи пізніше - розвиваючі групи для дошкільнят.

1. Розповідайте про школу - про особливості графіку, час проведення уроків, потребу вже сидіти за партами. Розповідайте, які пріоритети він отримає, коли буде школярем: спілкуватиметься з дітьми, стане самостійним, буде «дорослим» та інше. Спрямовуйте на серйозне ставлення малюка до нового періоду.

2. Не кажіть, що буде просто і відразу. Труднощі не повинні стати для дитини несподіванкою, але ваша підтримка та віра обов'язково допоможуть та вселять віру.

3. Охайний зовнішній вигляд, хороші вчинки - звертайте увагу на важливість цих моментів.

4. Донечка чи синочок повинні самостійно себе обслуговувати: чистити зуби, вмиватися, одягатися, акуратно складати речі, їсти. Це значно полегшить їхнє подальше життя і самостійність буде тільки "на руку".

5. Режим дня. Привчайтеся лягати та вставати в один і той же час. Лягати не пізніше 9-ої години вечора, а підйом о 7-ій ранку.

6. "Набивайте руку" Нехай малюк малює, виводить палички, гачечки, квадратики - одним словом, постійно тренує руку.

7. Дбайливе ставлення до книжок, олівців, зошитів, своїх речей. Нехай це буде правилом - берегти майно.

8. Не стримуйте цікавість до навчання. Говоріть, відповідайте на всі запитання та хваліть за всі починання.

9. Не принижуйте гідність дитини. Навіть якщо він/вона вчинили погано - ніколи у присутності інших не принижуйте гідність, не кричіть та не читайте моралі. Краще вдома, наодинці обговорити все та зробити висновки.

10. Не критикуйте вчителя у присутності дитини. Прагніть підтримувати вчителя, вихователя, адже дитина слухає та сприймає інформацію від них. Вони повинні бути гідним прикладом. Але якщо виникають особисті труднощі у спілкуванні - вирішуйте їх на лінії дорослий-дорослий. Без маніпулювання дитиною.

Пам'ятайте, що навіть при найкращій підготовці дитина все одно пройде період адаптації. У першокласників - при правильній дошкільній підготовці -  він триває в середньому 1,5 місяця, у п'ятикласників – місяць, у решти 2 – 3 тижні.

Головне виробити режим - все потрібно робити строго по годинах. Не перевантажуйте дитину домашніми справами і забезпечуйте її часом для відпочинку.

Будьте уважні до своєї дитини, і тоді ви без проблем зможете пережити важкий вересень.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (13.08.2018)
Переглядів: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0