Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ПОДБАЙТЕ ПРО ЗДОРОВ’Я НАВЕСНІ

Весна – це та пора року, яку люди очікують із нетерпінням. У цей час більше сонця, світла, тепла, і, звичайно, у зв’язку із цим підвищується настрій. Однак навесні багато хто відчуває сонливість, постійну втому, сухість шкіри – ці симптоми свідчать про розвиток гіповітамінозу.

Найчастіше цю напасть називають авітамінозом, однак це невірно. Авітаміноз – повна відсутність вітамінів в організмі, а гіповітаміноз – знижений вміст вітамінів у крові.

Щоб боротися з гіповітамінозом, необхідно збільшити споживання зелені, овочів і фруктів, а також вживати полівітамінні препарати. Під час дефіциту вітамінів виникає кисневе голодування.

Тому обов’язково треба вживати харчі з підвищеним вмістом вітаміну С – ківі, червоний перець, лимон, шипшину, капусту. Навесні потрібно поповнити запаси фолієвої кислоти, яка міститься в печінці, яйцях, шпинаті, бобових. Цієї пори року спостерігається також дефіцит вітамінів групи В, вони входять до складу круп, хліба, продуктів тваринного походження. Вітамін В1 впливає на розумові здібності та нервову систему, за його нестачі ми стаємо дратівливими, особливо його брак відчувають курці і любителі солодкого. Вітамін В3 бере участь у процесах отримання енергії з їжі. Якщо його не вистачає, людина відчуває слабкість і пригніченість. Вітамін В5 необхідний для роботи мозку й процесів жирового обміну. Його дефіцит призводить до збільшення ваги. Для загальної профілактики гіповітамінозу треба збільшити в раціоні кількість вітамінів А і Е. Містяться вони в злаках, моркві, насінні соняшнику. Включіть до свого раціону чорнослив, він нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту і кров’яний тиск. Відмовтеся від кави та алкоголю.

Якщо відчуваєте сонливість, вам допоможе контрастний душ, лише звикати до нього треба поступово, розпочинати з теплої води, доводячи її температуру до кімнатної. Така процедура допоможе позбавитися безсоння і стресів. Позбутися стресу також допоможе масаж точки, розташованої на колінній чашечці. Щоб її знайти треба сісти на стілець і покласти долоню на коліно, безіменний палець потрапляє на виїмку. Масажувати цю точку треба щоранку за годинниковою стрілкою, а ввечері – навпаки.

Навесні корисно записатися на оздоровчі масажі. Вони допоможуть повернути м’язам бадьорість.

Обов’язково треба гуляти в лісі, парку. Чисте повітря просто необхідне для поліпшення роботи легенів, підвищення загального тонусу організму.

Чим небезпечне кисневе голодування?

Для нормального обміну речовин необхідний кисень, адже він допомагає окислювальним реакціям відбуватися ефективніше й швидше. Чим менше його, тим повільніше відбувається обмін речовин, унаслідок цього організм переповнюється шлаками, і виникає ожиріння та різні недуги.

Ознакою дефіциту кисню є втома, млявість, розлад сну, проблеми з увагою, зниження працездатності. Коли ускладнюється надходження кисню, в органах і тканинах розвивається гіпоксія, яка призводить до деструктивних змін. Особливо небезпечне кисневе голодування для мозку й серця. Нестача кисню може виникати під час куріння, поганому харчуванні, частому перебуванні в непровітрюваному та задушливому приміщенні.

Нині популярні кисневі коктейлі. Вони активізують процеси обміну речовин, підвищують життєвий тонус людини, її стійкість до хвороб. Водночас коктейль поліпшує мікрофлору кишечнику, нормалізує тиск, покращує шкіру, зміцнює імунітет, нормалізує сон, знижує шкідливий вплив навколишнього середовища, допомагає подолати синдром хронічної втоми, сприяє розслабленню під час частих розумових і фізичних навантажень. Особливо актуально це навесні, коли ми відчуваємо втому і млявість.

Для профілактики гіповітамінозу потрібно більше рухатися. Тому навесні особливо корисні фізичні навантаження. Необхідно хоча б півгодини тричі на тиждень займатися спортом. Можна вибрати будь-який вид активності – волейбол, футбол, плавання, аеробіку, біг, або навіть ходьбу.

Здолати весняну втому також допоможе правильне дихання. Треба дихати глибоко й вільно. Можна виконувати такі вправи перед сном – зробити вісім глибоких вдихів, потім затримати дихання й залишатися в такому положенні скільки можливо.

Весна – чудовий час року. І хоча цієї пори року нас підстерігають різні неприємності зі здоров’ям, ми в змозі з ними впоратися, стерти останні сліди втоми, остаточно прокинутися й зробити крок назустріч весні.

Матеріал підготувала Просяник Н.С.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (23.03.2016)
Переглядів: 101 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0