Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ПОДОРОЖ ЗА КОРДОН

Кількість небезпек різноманітно в будь-яких подорожах: від пропажі багажу або документів в дорозі, кримінальних небезпек, злодійства, переохолодження або перегріву організму до таких серйозних, як стати жертвою надзвичайної ситуації або воєнного конфлікту. У деяких випадках людина сама може здійснювати помилкові дії, недооцінити попереджувальну інформацію про погрози і т.п.

Саме тому необхідно правильно підготуватися до подорожі і дотримуватися правил безпечної поведінки.

 

 При виборі країни відвідування враховуйте місцеві погодні умови. При можливості дізнайтеся ймовірність виникнення природних і техногенних катастроф в країні подорожі, а також інших надзвичайних ситуацій.

 Вивчіть всі індивідуальні заборони, закони, прийняті в країні подорожі.

 Вивчіть націнальні і релігійні традиції країни відвідування. Повага звичаїв, звичок і антипатій місцевих жителів дозволить зменшити ризик в подорожі.

 В залежності від відвідуваної країни підбирайте відповідний одяг для поїздки. Якщо це мусульманська країна, краще взяти з собою «строгий» гардероб.

 При укладанні договору з турфірмою з'ясуйте всі нюанси перебування в іноземній державі. Запишіть телефони та адресу представництва турагенства в країні призначення. Уточніть телефони посольства і найближчої консульської установи України в країні майбутнього перебування.

 Уточніть правила дорожнього руху, якщо маєте намір взяти будь-який засіб для пересування.

 Особливу увагу приділіть оформленню медичної страховки. З'ясуйте, які медичні послуги вам по страховці зобов'язані надати в країні перебування, і як вони оплачуються. Якщо ви збираєтеся зробити подорож в країну, в якій ви можете піддатися підвищеному ризику інфекційних захворювань, обов'язково пройдіть профілактику у відповідності до міжнародних медичних вимог.

 Якщо ви приймаєте ліки, то заздалегідь поцікавтеся, чи можна їх придбати в країні, до якої прямуєте. У деяких країнах необхідні препарати можуть продаватися лише за рецептом, для отримання якого необхідно відвідати лікаря.

 Перед від'їздом за кордон слід перевірити, чи всі необхідні документи підготовлені належним чином. Зробіть ксерокопії всіх документів, зберігайте їх окремо від оригіналів.

 Повідомте родичам про свою поїздку, про місце перебування, залиште номери контактних телефонів.

 Уточніть політичну обстановку в країні, щоб не стати жертвою якоїсь провокації або не потрапити в епіцентр боротьби між різними угрупованнями. Не ігноруйте попередження про подібні ситуації.

 Якщо ви вболівальник того чи іншого футбольного клубу, не показуйте це, особливо в Італії, Іспанії, Великобританії. Зокрема, в Лондоні продається спеціальна карта для туристів, де вказані райони проживання прихильників того чи іншого футбольного клубу.

 

При проживанні в готелі

 

 Попросіть у адміністратора карту міста і відзначте на ній місце розташування готелю або візьміть візитну картку готелю, на якій, як правило, є фотографія готелю, адреса, номер телефону та маршрути транспорту, що проходить повз готелю.

 Для зберігання грошей і цінних речей використовуйте сейфи в номері або у адміністратора готелю.

 Не афишируйте номер своєї кімнати.

 Не запрошуйте незнайомих людей в номер. Якщо є необхідність, то зустрічайтеся з ними в холі готелю.

Щоб не захворіти в дорозі

Готуючись до подорожі, люди зазвичай ретельно продумують свій гардероб, щоб ніякі погодні сюрпризи не застали зненацька. Але, укладаючи чемодан або рюкзак, слід задуматися і про те, що під час відпочинку можливі «неприємні сюрпризи» зі здоров'ям. Тому обов'язково слід взяти ліки у відпустку з невеликим запасом самих необхідних з них.

Упаковувати ліки краще в щільну тару, яка має здатність зберігати свою форму, для того щоб медикаменти не піддалися деформації в рюкзаку або сумці і не прийшли в непридатність. В якості такої упаковки може підійти пластмасова коробка від різних інструментів або дитячих іграшок, також продаються спеціальні контейнери для зручного і безпечного зберігання ліків. Бажано, щоб аптечка закривалася герметично і в неї не могла потрапити вода. Якщо ви берете з собою ампульні розчини або препарати, упаковані в скляні флакони, то подбайте про м'які прокладки, що не допускають їх розбивання. Всі лікарські препарати повинні мати чітке маркування (назва, концентрація, термін придатності, серія). Навіть якщо ви перекладаєте їх з рідної упаковки, то обов'язково продублюйте ці записи.

Категорично не можна вживати ліки з нечитабельним назвою або закінченим терміном придатності! Обов'язково дотримуйтесь правил зберігання, які зазначені на упаковці. Пам'ятайте, що зберігати ліки потрібно при певній температурі. Згубно на якість медикаментів діє спека і підвищена вологість.

 

§ Перед поїздкою в екзотичну країну відвідайте лікаря з метою з'ясування, чи варто вам вакцинуватися від певних вірусів.

§ Не забудьте поцікавитися правилами ввезення лікарських препаратів в країну, куди ви збираєтеся відправитися. Це дозволить вам уникнути неприємних ситуацій при перетині кордону.

§ Візьміть з собою ті ліки, які прописав вам ваш лікуючий лікар. Не порушуйте схему прийому і дозування.

 

Завідувач обласним методичним кабінетом Федор О.Т.

 

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (14.06.2017)
Переглядів: 43 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0