Головна » Статті » Пам*ятки для населення

ПОРАДИ БАТЬКАМ ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД ОПІКІВ?

З чим тільки не доводиться зіштовхуватись, виховуючи дитину. Але не завжди, виходить, встежити за рухомим і активним малюком, на секунду повернешся, а він, вже намагається засунути палець в розетку або схопити мамину чашку з гарячим чаєм. Ось приблизно такі ситуації, в більшості випадків, і стають причиною дитячого травматизму. Одним з найпоширеніших видів травмування у дітей є опіки.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО:

 • Чашка чаю може бути найнебезпечнішим предметом у вашій кімнаті. Будь-який гарячий напій може обпекти дитину навіть через 15 хвилин після того, як був приготований.
 • Ваш випрямляч для волосся (або плойка) може розжарюватися так само, як праска. Дитина може отримати опік, якщо доторкнеться до нього, навіть якщо його було вимкнуто 15 хвилин тому.

НА КУХНІ

На кухні є не тільки плита, а й чайник, чашки з гарячими напоями та каструлі. І все це може обпекти дитину. Маленькі діти можуть вилазити на стільці та столи, діставати руками набагато вище й далі, ніж ви розраховуєте.

 • Каструлі можуть здаватись дитині цікавою забавою. Відверніть каструлі ручками від краю столу або кухонної плити й зафіксуйте їх так, щоб дитина не змогла їх перекинути чи потягнути на себе.
 • Шнур від чайника також може становити небезпеку, але якщо ви змотаєте його й заховаєте за обмежувачем на підставці або будете використовувати чайник з коротким шнуром, то знизите ризик того, що дитина потягне за нього й вилиє на себе окріп.
 • Діти можуть легко перекинути гарячі напої, до того ж чашка чаю може обпекти навіть через деякий час після приготування. Тому, коли ви берете свій гарячий напій, тримайте дитину на відстані, переконайтеся, що ви не несете чашку над головою малюка, і поставте її в недоступному для дітей місці.
 • Конфорки плити, каструлі, а також дверцята духовки можуть залишатись гарячими, навіть після вимкнення. Хоч ви й можете навчити дітей, як безпечно поводитися поруч з ними, але вони не завжди зможуть зрозуміти або пригадати про небезпеку, то ж краще тримайте їх подалі від цих місць.
 • Мікрохвильова піч нагріває продукти не так, як плита. Уникайте розігрівання пляшечок з молоком для немовлят у мікрохвильовій печі, бо молоко може нагріватись нерівномірно, утворюючи дуже гарячі пласти, які можуть обпекти ротик дитини. Тому добре струсіть пляшечку після розігріву й переконайтеся, що молоко тепле, а не гаряче.
 • Фритюрниці можуть легко призвести до пожежі. Якщо ви не хочете переходити до використання плити або використовувати електричну фритюрницю, переконайтеся, що робоча ємність заповнена лише на 1/3, і стежте за нею.
 • Сірники, запальнички та свічки – це предмети тільки для дорослих. Малюки можуть бавитись ними. Тому безпечніше тримати сірники, запальнички та свічки поза їхнім полем зору й досяжністю, а ще краще замикати такі предмети на ключ. Пам'ятайте, що навіть, якщо запальнички мають запобіжники, багато 3–4-річних малюків зможуть упоратися з ними протягом декількох секунд; захисні механізми не стануть перешкодою також і для дітей старшого віку.

               У ВАННІЙ

Купання – невід'ємна частина життя кожної дитини. Шкіра дитини у 15 разів тонше, ніж у дорослих, тож гаряча вода може становити реальну небезпеку для дітей.

 • Вмикайте холодну воду перед гарячою. Ви можете переконатися, що вода потрібної температури, наливаючи у ванну спочатку холодну воду. А коли холодна вода набереться в достатньому обсязі, додавайте гарячу, щоб отримати потрібну температуру.
 • Випробування ліктем – це найшвидший спосіб перевірити температуру води. Занурення ліктя у воду дає добре уявлення про те, якою вода буде для малюка. Лікоть повинен відчувати тепло, а не гаряче або холодне.
 • Термостатичні змішувальні клапани – великий винахід. Вони контролюють     температуру гарячого крана, то ж ви зможете наповнити ванну гарячою водою, але дитину при цьому не обпекти. Ці пристрої повинен встановлювати тільки професіонал.
 • Час купання. Багато випадків отримання опіків відбувається тоді, коли дитина    потрапляє у ванну і перш ніж вона буде остаточно готова до купання, бавиться зі струменем гарячої води або нахиляється по іграшку й падає в гарячу воду. Гаряча вода може викликати настільки серйозні опіки, що в дітей витрачаються роки на лікування й залишаються шрами на все життя. Тому невідлучно перебувайте біля малюка під час купання, щоб убезпечити його, а також добре провести час разом.

У ВІТАЛЬНІ

Ось де малюки можуть відчути відносну свободу. Вітальня може бути сповнена сюрпризів і цікавих предметів для досліджень. Навіть, якщо дитина тільки почала повзати, ви здивуєтесь тому, куди вона може дістатися за лічені секунди.

 • Так, як і на кухні, у кімнаті не можна забувати про небезпеку, що виходить від гарячих напоїв. Поставте чашку на верхню полицю, а не на низький журнальний столик. Якщо ви хочете відпочити за чашкою чаю, попросіть кого-небудь потримати дитину або посадіть її у власне крісло.
 •   Обігрівачі й каміни. Танець язиків полум'я привертає увагу немовлят і дітей молодшого віку. Захисний щиток попередить контакт дітей з вогнем.
 •   Праска. Праска залишається гарячою після того, як її вимкнули. Навіть старші діти можуть зробити помилку й доторкнутись до гарячої праски. Після того, як ви закінчили нею користуватись, безпечніше буде поставити прилад подалі – поза досяжністю й полем зору дитини.

НА ПРИРОДІ

Гриль, мангали й багаття цілком заслужено є предметом занепокоєння батьків. Але під пильним наглядом діти можуть насолоджуватись відпочинком без будь-якого ризику для себе.

 • Пам'ятайте, що гриль і мангали залишаються гарячими протягом тривалого часу, навіть коли на них давно немає їжі.
 • Діти дуже люблять багаття. Тому батькам, краще за все, навчити дітей залишатись на безпечній відстані від вогню й пильно наглядати за ними.

Сподіваємося, що ви прислухаєтесь до наших порад!

 

Матеріал підготовлено методистом обласного методичного кабінету навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Закарпатської області Груник Н.В.

Категорія: Пам*ятки для населення | Додав: Nataly (27.10.2016)
Переглядів: 60 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0